• Informacje na temat:

  kredyt na inwestycje

Artykuły na temat: kredyt na inwestycje
 • Pracodawcy alarmują: Możemy przegrać z naszymi sąsiadami walkę o inwestycje. Wszystko przez brak rąk

  ...nie zmieni, inwestycje zagraniczne trafiać będą do naszych południowych sąsiadów - tam, gdzie brak absolwentów uczelni technicznych nie jest aż tak dotkliwy. - Wydajemy dziś pieniądze na kształcenie(...) - Powrót do starych praktyk stypendialnych jest jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod pozyskania pracowników. Jest to lepsze rozwiązanie dla młodego człowieka aniżeli kredyt studencki...

 • Nowe inwestycje w II kw. 2016 r. poniżej wieloletniej średniej?

  Zgodnie z danymi GUS, w I kw. br. inwestycje przedsiębiorstw w Polsce spadły o 1,8 proc. Kolejne miesiące prawdopodobnie nie będą lepsze, bo w badaniu ankietowym NBP nowe projekty inwestycyjne w II kw. 2016 r. zapowiedziało tylko 22,1 proc. polskich firm.

 • Czy istnieje z góry określona wartość, jaką muszę wpłacić jako wkład własny przy zakupie mieszkania na kredyt? Martyna z Wałbrzycha...

 • Mikro, małe i średnie firmy będą mogły otrzymać z banków specjalny kredyt na inwestycje w nowe technologie. Kredyt będzie częściowo spłacany przez BGK - zakłada projekt noweli, którego poparcie w Sejmie zapowiadają kluby PO, PiS, PSL, SLD i ZP.

 • Chcesz zaciągnąć kredyt na mieszkanie? Musisz wiedzieć, jakich formalności trzeba dopełnić, aby odpowiedź banku była dla ciebie pozytywna.

 • BGK pomoże spłacić kredyt technologiczny. Nawet do 6 mln zł

  W połowie lutego 2018 r. ruszy kolejny, czwarty już konkurs w BGK skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw - "Kredyt na innowacje technologiczne". W ramach dotacji można pozyskać nawet do 6 mln zł na spłatę zaciągniętego wcześniej kredytu na wdrożenie nowej technologii.

 • Pragnienia są po to, by je zaspokajać – tak przekonywano nas od lat. Po co czekać, skoro marzenia są na wyciągnięcie ręki? Okazaliśmy się optymistami: kredyty i pożyczki(...) entuzjazm. Wartość zobowiązań osób, które wzięły kredyty we frankach, tylko w ciągu trzech lat wzrosła z 38 do 60 miliardów złotych. Musimy teraz nauczyć się żyć pod finansową presją.

 • W przyszłym roku kredyt zdrożeje

  W związku z pracami nad podatkiem bankowym już 7 instytucji zdecydowało o podwyżce marż kredytowych. Efekt? Już niedługo za kredyt przyjdzie zapłacić więcej. Póki co rata długu zaciągniętego na zakup 2-pokojowego mieszkania w dużym mieście wynosi 926 zł - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.

 • Kopalnia Silesia rozpoczęła wydobycie dzięki pół mld zł inwestycji

  W środę przedstawiciele Przedsiębiorstwa Górniczego (PG) Silesia podsumowali dotychczasowe inwestycje i poinformowali o swoich zamierzeniach na kolejne półtora roku. W grudniu 2013 r. zakład osiągnie zdolność wydobywczą rzędu 3 mln ton węgla rocznie, a łączna wartość inwestycji przekroczy 800 mln zł. Dotychczasowe inwestycje sfinansowano ze środków własnych czeskiego Energetycznego...

 • Duży spadek oprocentowania kredytów i lokat

  Stopy procentowe w naszym kraju po raz kolejny zostały obniżone. Podstawowa stopa NBP spadła z 2 proc. do zaledwie 1,5 proc.. W najbliższym czasie banki zapewne pogorszą więc ofertę lokat. Znikną oferty bez gwiazdek z oprocentowaniem na poziomie 3 proc.