• Informacje na temat:

  kredyt obrotowy dla firm

Artykuły na temat: kredyt obrotowy dla firm
 • ...jest zabezpieczeniem dla banku na wypadek, gdyby ktoś nie spłacił kredytu w terminie. Jest to więc bardzo przydatne rozwiązanie, zwłaszcza dla nowych firm albo takich, które chcą się rozwijać, ale nie mają dużych dochodów albo majątku. Takie firmy nie uzyskają kredytu bez poręczenia. Warunki gwarancji udzielanych przez BGK są w zasadzie identyczne zarówno dla kredytów obrotowych (np. na opłacenie...

 • Jak uzyskać kredyt dla firmy?

  Ograniczenie formalności do minimum, obniżenie marży, atrakcyjne oprocentowanie - to główne hasła, którymi banki chcą przyciągnąć przedsiębiorców. Czy w ich przypadku wnioskowanie o kredyt jest trudniejsze? Co trzeba zrobić, by otrzymać kredyt dla firmy? Szczegółom i procedurom wnioskowania o kredyt firmowy przyjrzeli się eksperci TotalMoney.pl.

 • Program gwarancji kredytowych

  To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza dla tych firm, które do tej pory miały trudności z uzyskaniem kredytu ze względu na krótką historię kredytową lub brak odpowiednich zabezpieczeń. To głównie im ma(...). W ramach tego programu mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą dostać państwowe gwarancje na zabezpieczenie spłaty kredytu przeznaczonego na finansowanie bieżącej działalności, tzw. kredytu...

 • Masz własną firmę i chcesz kredyt? Przygotuj się na drogę przez mękę

  Osoby prowadzące działalność gospodarczą czy firmy zatrudniające mniej niż 10 pracowników mają znacznie trudniej w negocjacjach z bankami czy instytucjami rozdzielającymi dotacje unijne. Przegrywają konkurencję zarówno z klientami indywidualnymi, jak i dużymi firmami.

 • BIG InfoMonitor: Co czwarty student i co siódma studentka myślą o założeniu firmy

  Studenci realnie oceniają swoje szanse na rynku pracy. Aby realizować swoje ambicje, już w czasie studiów myślą o... założeniu własnej firmy.

 • W I kw. br. banki zaostrzyły kryteria udzielania kredytów konsumpcyjnych i kredytów dla firm; polityka ta może być kontynuowana - także dla kredytów mieszkaniowych - wynika z raportu NBP "Sytuacja na rynku kredytowym - wyniki ankiety do przewodniczących komitetów kredytowych".

 • Strategia wynagrodzeń, która doprowadziła do bankructwa banki z Wall Street

  ...nawigowanie na trudnym rynku kredytów hipotecznych oraz zapewnianie wysokiego poziomu kontroli ryzyka. We wrześniu dla nikogo nie stanowiło tajemnicy, że jedynym ratunkiem dla stojących na skraju(...) zyski i straty spółki, to oni oceniają ryzyko inwestycyjne. Dlatego ich płace stanowią największe koszty dla firm z sektora. Wynagrodzenia w branży są bardzo wysokie. W rachunku zysku i strat stanowią...

 • Koszt kredytu może być niższy nawet o 40 proc.

  Wobec niesprzyjającego otoczenia, wprowadzenia podatku sektorowego, niebezpieczeństwa wejścia w życie regulacji dotyczących przewalutowania kredytów ze franku szwajcarskim banki bardziej agresywnie poszukują nowych źródeł dochodu.

 • Kto przetrwa na rynku pracy?

  ...roboty będą mieli także specjaliści od factoringu, czyli konkurencyjnych wobec kredytu bankowego sposobów zapewniania przedsiębiorstwu środków finansowych o charakterze obrotowym. - W Stanach(...)Rynek pracy na zmiany koniunktury gospodarczej reaguje najczęściej z opóźnieniem. Dlatego, jak wynika z prognoz Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, do końca 2009 r. nie należy spodziewać się...

 • Łatwy dostęp do źródeł finansowania jest niezbędnym warunkiem realizowania przez firmę nowych inwestycji. Jednak kredyt w banku nie jest dostępny dla każdego i wymaga wielu formalności. Czy zatem wsparcie finansowe z rynku pozabankowego może stanowić dla niego alternatywę?