• Informacje na temat:

  kredyt pod inwestycje

Artykuły na temat: kredyt pod inwestycje
 • Pracodawcy alarmują: Możemy przegrać z naszymi sąsiadami walkę o inwestycje. Wszystko przez brak rąk

  Jedna z pomorskich firm produkcyjnych miała w tym roku otwartych 200 wakatów. Tymczasem szkoły techniczne ukończyło w regionie zaledwie 38 uczniów. Pracodawcy biją na alarm: jeśli w dalszym ciągu będziemy kształcić menedżerów i marketingowców, nie będziemy w stanie więcej produkować. W efekcie nasza gospodarka zwolni.

 • Nowe inwestycje w II kw. 2016 r. poniżej wieloletniej średniej?

  Zgodnie z danymi GUS, w I kw. br. inwestycje przedsiębiorstw w Polsce spadły o 1,8 proc. Kolejne miesiące prawdopodobnie nie będą lepsze, bo w badaniu ankietowym NBP nowe projekty inwestycyjne w II kw. 2016 r. zapowiedziało tylko 22,1 proc. polskich firm.

 • Czy istnieje z góry określona wartość, jaką muszę wpłacić jako wkład własny przy zakupie mieszkania na kredyt? Martyna z Wałbrzycha...

 • Mikro, małe i średnie firmy będą mogły otrzymać z banków specjalny kredyt na inwestycje w nowe technologie. Kredyt będzie częściowo spłacany przez BGK - zakłada projekt noweli, którego poparcie w Sejmie zapowiadają kluby PO, PiS, PSL, SLD i ZP.

 • Chcesz zaciągnąć kredyt na mieszkanie? Musisz wiedzieć, jakich formalności trzeba dopełnić, aby odpowiedź banku była dla ciebie pozytywna.

 • BGK pomoże spłacić kredyt technologiczny. Nawet do 6 mln zł

  W połowie lutego 2018 r. ruszy kolejny, czwarty już konkurs w BGK skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw - "Kredyt na innowacje technologiczne". W ramach dotacji można pozyskać nawet do 6 mln zł na spłatę zaciągniętego wcześniej kredytu na wdrożenie nowej technologii.

 • ...entuzjazm. Wartość zobowiązań osób, które wzięły kredyty we frankach, tylko w ciągu trzech lat wzrosła z 38 do 60 miliardów złotych. Musimy teraz nauczyć się żyć pod finansową presją.

 • W przyszłym roku kredyt zdrożeje

  W związku z pracami nad podatkiem bankowym już 7 instytucji zdecydowało o podwyżce marż kredytowych. Efekt? Już niedługo za kredyt przyjdzie zapłacić więcej. Póki co rata długu zaciągniętego na zakup 2-pokojowego mieszkania w dużym mieście wynosi 926 zł - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.

 • Wczasy pod gruszą

  ...dekoniunktury sposobem na zapobieganie temu zjawisku mogą być świadczenia pozapłacowe. W czasie spowolnienia gospodarczego pracownicy poszukujący nowej pracy najczęściej kierują się obawą przed(...) wynagrodzenia lub stanowiska. W tym czasie zwiększa się też presja pracowników na podwyżki wynagrodzeń bądź zwiększenie puli świadczeń pozapłacowych. Najpopularniejsze świadczenia pozapłacowe...

 • Filar: Niższe stopy procentowe nie zachęcą firm do inwestycji

  Rząd może się przeliczyć zakładając, że niższe stopy procentowe mogą skusić polskich przedsiębiorców do sięgnięcia po kredyt i inwestowania. Oni wolą najpierw zgromadzić gotówkę - ocenia Dariusz Filar, były członek Rady Polityki Pieniężnej, profesor Uniwersytetu Gdańskiego w rozmowie z Pawłem Czuryło.