• Informacje na temat:

  kredyty bankowe

Artykuły na temat: kredyty bankowe
 • Bankowe tytuły egzekucyjne (BTE) są zmorą kredytobiorców, którzy mają kłopoty finansowe. Dzięki nim banki mogą błyskawicznie – bez sprawy sądowej – odzyskać niespłacone długi. 14 kwietnia Trybunał(...) r. Wyjaśniamy, jak działa ta jedna z najmocniejszych broni banku. Gdy zaciągamy wysokie pożyczki i kredyty (najczęściej dotyczy to kredytów hipotecznych), podpisujemy bankowy tytuł egzekucyjny, czyli...

 • Kredyty frankowe nie pomagają złotemu

  Zbliżająca się decyzja agencji Moody's i pogarszające się nastroje na rynkach globalnych nie wystarczały, wczoraj powrócił dodatkowo temat frankowiczów. Wygląda na to, że nic w tej kwestii nie rozstrzygnie się w najbliższym czasie, ale niepewność nie będzie pomagać złotemu.

 • Kredyty i pożyczki. Korzystne zmiany w bankach

  Już od ponad miesiąca banki oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (SKOK-i) nie mogą stosować bankowego tytułu egzekucyjnego – dzięki temu straciły szczególnie uprzywilejowaną pozycję, gdy mamy problem z terminową spłatą rat. To jednak nie koniec korzystnych dla kredytobiorców zmian w prawie.

 • Orban zamieni kredyty Węgrów

  Viktor Orban konsekwentnie próbuje uwolnić Węgrów od kredytów walutowych. Jego rząd złożył do parlamentu propozycję ustawy, którą węgierskie media ochrzciły już ustawą o uczciwym systemie bankowym.

 • ...robić nie musi i korzysta z wcześniejszej weryfikacji. W ten sposób oszuści mogli założyć cały łańcuszek kont i wyłudzać kredyty bankowe oraz pożyczki od firm oferujących tzw. „chwilówki”. Teraz...

 • Kredyty opodatkowane - prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę bankową

  Prezydent podpisał tzw. ustawę o podatku bankowym, czyli opodatkowanie m.in. kredytów branych przez klientów w bankach. Ustawa o podatku od niektórych instytucji finansowych przewiduje, że od lutego 2016 r. m.in. banki, firmy ubezpieczeniowe, SKOK-i i firmy pożyczkowe będą obłożone tzw. podatkiem bankowym, wynoszącym rocznie 0,44 proc. wartości ich aktywów.

 • Niedawna obniżka stóp procentowych sprawiła, że raty kredytów są najniższe w historii. Teraz jest więc idealny moment, by pomyśleć o kupnie mieszkania na kredyt. Warto jednak dokładnie przyjrzeć cię ofertom banków, bo możemy zyskać lub stracić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 • Stopy bez zmian, a kredyty tanieją

  Według najnowszych danych NBP w grudniu banki udzieliły kredytów z najniższym oprocentowaniem w historii - średnio 4,64%. Największa w tym zasługa mocno taniejących kredytów świątecznych oraz tych udzielanych indywidualnym przedsiębiorcom. Expander zwraca uwagę, że niższe odsetki nie były rekompensowane podwyżkami innych kosztów.

 • ...zdrowotnej i zaliczki dla urzędu skarbowego. Pani sugeruje w liście, że stara się jakkolwiek dług spłacać. Dlatego warto napisać powództwo przeciwegzekucyjne, czyli pozew do sądu, który nadał bankowemu...

 • Sukces oligarchów bankowych

  Najnowsza wersja projektu ustawy dotyczącej restrukturyzacji kredytów frankowych ma dotyczyć tylko zwrotu tzw. spreadów, czyli zwrotu marży uzyskanej na "sprzedaży" walut, których banki nie miały; przepraszam: "miały w sensie księgowym" - jak powiedział wiceszef organizacji reprezentującej interesy banków.