• Informacje na temat:

  krus jak zostać rolnikiem

Artykuły na temat: krus jak zostać rolnikiem
 • W tym roku wzrosła kwota, jaką może dorobić rolnik bez ryzyka, że zostanie wykluczony z ubezpieczenia KRUS.

 • Rolnicy na KRUS mogą liczyć na wyższe dofinansowanie składek

  KRUS: Rolnicy mogą liczyć na wyższe dofinansowanie składek ubezpieczeń z budżetu. Nowelizacja ustawy pozwala na wyższe dofinansowanie składek.

 • Przez pewien czas opłacałem składki do ZUS a część z nich odprowadzana była do Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE). Od kilku lat jestem ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). W jaki sposób będę miał w przyszłości wyliczoną emeryturę. Czy świadczenie dostanę tylko z KRUS? Mateusz z Wadowic.

 • KRUS: Od marca 2017 r. wzrośnie emerytura dla rolników do 1000 zł

  1000 zł od marca 2017 r. wyniesie emerytura dla rolników z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - poinformował w czwartek na konferencji prasowej prezes KRUS Adam Sekściński. Obecnie podstawowa emerytura rolnicza wynosi 882 zł.

 • Pracodawcy i związki przygotują reformę KRUS

  Profesor Jan Klimek, wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego, który przewodniczy temu zespołowi, otrzymał od rządu zadanie przygotowania projektu ustawy realizującego reformę KRUS. W marcu mają(...) nowych rozwiązań. Zastrzega jednak, że wszystkie osoby ubezpieczone w KRUS będą opłacać składki nawet w minimalnej wysokości. Nawet jeśli okaże się, że osoby te nie będą osiągać dochodu. Według prof...

 • Rolnicy zapowiadają: Nie oddamy groszowych emerytur

  Związkowcy nie zgodzą się na zabranie rolnikom emerytur wypłacanych przez ZUS za składki od umów-zleceń. Chcą zachowania prawa do dwóch świadczeń bez względu na wysokość wypłaty.

 • Jak uzyskać wsparcie dla osób starszych?

  Osobom w podeszłym wieku przysługuje zarówno pomoc finansowa, jak i opieka, która ułatwia codzienne życie. Nasz prawnik Przemysław Gronowski podpowiada, o jakie świadczenia mogą się ubiegać seniorzy. Jak uzyskać pomoc finansową?

 • KRUS zlikwidować można, ale co dalej?

  Sprawa utrzymania bądź likwidacji Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dzieli nie tylko polityków, ale także ekonomistów. Pytamy czy są jakiekolwiek uzasadnienia gospodarcze i ekonomiczne dla likwidacji systemu ubezpieczeniowego wsparcia dla rolników?

 • Mrowiec z Pekao SA: Trzeba zrobić porządek na naszym rynku pracy

  ...- Trzeba zrobić porządek na naszym rynku pracy, a dopiero w drugim kroku otwierać się na szerokie masy imigrantów zapraszanych na trwałe - uważa główny ekonomista banku Pekao Marcin Mrowiec. Jego zdaniem, potrzebna jest np. reforma KRUS, aby ze względu na niskie składki nie "przechowywać" tam ludzi, którzy byliby przydatni w znacznie bardziej produktywnych działach gospodarki.

 • Trzeba zwiększyć dochody rolników!

  Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział, że dąży do tego, by dochody rolników były takie same, jak mieszkańców miast.