• Informacje na temat:

  krus jakie trzeba spełnić warunki

Artykuły na temat: krus jakie trzeba spełnić warunki
 • ...: na jakie dofinansowanie możesz liczyć? Jeśli jesteś zarejestrowana jako bezrobotna, możesz ubiegać się o dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Maksymalna kwota dofinanso- wania(...) w przeciwnym razie trzeba będzie zwrócić pieniądze. Dotacja ze środków unijnych: kiedy nie musisz zwracać przyznanych pieniędzy Jeżeli straciłaś pracę z przyczyn zależnych od pracodawcy (zwolnienie...

 • 500 plus dla emeryta, ale nie każdego. Rafalska: Dodatek będzie wypłacany w drugiej połowie 2018

  Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że dodatkowe pieniądze otrzymają osoby, których emerytura nie przekracza 2000 zł miesięcznie. Minister Elżbieta Rafalska w wywiadzie dla DGP mówi, że pobierający minimalne świadczenie - czyli tysiąc złotych - zyskaliby najwięcej, bo 500 zł. Do tych z emeryturą do 1500 zł trafiłoby ekstra 400 zł. Pozostali, ze świadczeniem między 1500 a 2000 zł, dostaliby 300 zł.

 • Przywileje wybranych grup zawodowych w Polsce

  ...zrealizowany do tej pory. Górnicy mogą przechodzić na emeryturę około 10 lat wcześniej niż osoby objęte ogólnymi zasadami, przy spełnieniu określonych warunków. Prawo określa, jakiego rodzaju prace uznaje(...) emerytowanych górników, nauczycieli i kolejarzy przedstawia wykres poniżej. Wynika z niego, że wymienione grupy zawodowe stanowią łącznie 11,6% wszystkich osób, pobierających emerytury poza KRUS. To świadczy...

 • Nie chcesz dłużej pracować na emeryturę, kup hektar ziemi

  Trendy demograficzne jeszcze przez dwa lata będą korzystnie oddziaływać na finanse publiczne Polski. Sytuacja zacznie się gwałtownie pogarszać po roku 2013, kiedy szczytowe roczniki wyżu powojennego, osoby urodzone w latach 1950-1955, zaczną odchodzić z rynku pracy. Na tę właśnie sytuację rząd chce się przygotować, podnosząc wiek emerytalny. 3 miliony osób ochronią jednak przywileje.

 • Polska za trzy lata na zakręcie?

  Wieloletni Plan Finansowy Państwa 2010 - 2013 (zwany dalej Planem) zawiera politykę finansową, która będzie wdrażana w naszym kraju w najbliższych latach. Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej przedstawiają swoje uwagi do tego dokumentu.

 • Euro poczeka, aż złoty się wyhuśta

  Nikt nie mówi, że będziemy w połowie roku wchodzili do ERM 2. Pierwszym celem na dzisiaj jest uspokojenie kursu walutowego i stabilizacja złotówki. Stąd ta umowa z funduszem walutowym - mówi w Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka minister Michał Boni. Jak dodaje, nie wiadomo nawet, czy wejdziemy w drugiej połowie. Zapowiada też, że wypłata pierwszych dopłat do kredytów powinna ruszyć przed wakacjami.

 • Minister Kopacz postawiła szpitale na głowie

  W czwartek, 3 listopada br. minister zdrowia Ewa Kopacz (od 8 listopada marszałek Sejmu) podpisała projekt rozporządzenia zmieniający wymagania, jakie muszą spełniać szpitale jednego dnia, by ubiegać się o kontrakt z NFZ. Zdaniem Pracodawców RP wejście w życie tego projektu może wyeliminować z rynku szpitale jednodniowe.

 • Polsce potrzeba trochę "szczęścia"

  Zrealizowanie przyjętych przez rząd w Programie Konwergencji założeń jest możliwe, ale będziemy potrzebować "trochę szczęścia"- uważa ekonomista z ING Banku Grzegorz Ogonek. Według niego gospodarce mogą jednak sprzyjać inwestycje związane z EURO 2012.

 • 16 mln Polaków zostanie na lodzie?

  Rząd przygotowuje się do drugiego starcia z OFE. Do maja resort pracy ma przedstawić raport o funkcjonowaniu funduszy wraz z postulatami dalszych zmian w systemie. Czy będzie to preludium do przekierowania reszty składek na OFE do ZUS?

 • Przedstawiony właśnie projekt budżetu na 2002 rok można uznać za stosunkowo dobre wyjście niezwykle trudnej sytuacji finansowej państwa. Finanse publiczne znalazły się w roku bieżącym w stanie głębokiej destabilizacji, która - jeśli nie zostaną podjęte środki zaradcze - może przekształcić się w otwarty kryzys. Fakt to już powszechnie znany i uznany.