• Informacje na temat:

  kryzys irlandia

Artykuły na temat: kryzys irlandia
 • Brexit zaczyna uderzać w Irlandię

  ...branżach najmniej zależnych od eksportu, o tyle z biegiem czasu zaczęło się to zmieniać. Po części z racji czynników zewnętrznych - globalny kryzys, który Irlandia odczuła jako jedna z pierwszych w Europie(...) jest eksportowana do Wielkiej Brytanii, pogorszy się, co może mieć przełożenie na spadek zatrudnienia. Irlandia ma jednak nadzieję, że część negatywnych skutków brexitu uda się zrekompensować. Sporo...

 • Zaskakujący wzrost PKB Irlandii. Zielona Wyspa wygrała z kryzysem i zwiększa wydatki

  Żaden inny kraj w Unii Europejskiej nie może się równać pod względem tempa wzrostu gospodarczego z Zieloną Wyspą. To pozwala rządowi w Dublinie zwiększać wydatki.

 • Zarobki Polaków w Irlandii

  Kryzys gospodarczy w Irlandii nie do końca zniechęcił Polaków do wyjazdów zarobkowych na Zieloną Wyspę. W dalszym ciągu ich w pensje są dużo wyższe niż rodaków pracujących w ojczyźnie. Nie dziwi więc, że ponad połowa emigrantów nie myśli o powrocie do kraju.

 • - Obecnie obserwujemy odbicie gospodarki, co widać w zainteresowaniu inwestorów naszym projektem, ale także po wielu greckich firmach - mówi w rozmowie z dziennikarzem Bloomberga Odysseus Athanasiou, dyrektor generalny Lamda Development. Jego przedsiębiorstwo buduje duży kompleks na terenie byłego lotniska w Atenach. Mają tam powstać m.in. hotele, parki i sklepy. Inwestycja jest warta 7 miliardów euro.

 • Irlandia zachęca swoich emigrantów do powrotu

  .... Szacuje się, że od 2008 r., gdy rozpoczął się kryzys gospodarczy, z Zielonej Wyspy wyjechało ok. 240 tys. obywateli, co dla kraju liczącego 4,5 mln mieszkańców było potężnym upływem krwi. To(...) proc. w zeszłym roku. Drugim problemem jest to, że emigrowali ludzie dobrze wykształceni - dwie trzecie z nich skończyło studia. Irlandia przez dekady była krajem, z którego ludzie wyjeżdżali...

 • Eksperci: Kryzys grecki odsłania głębsze problem strefy euro

  Proponowane obecnie rozwiązania greckiego kryzysu mogą doprowadzić do chaosu w strefie euro - pisze "Financial Times". Rozważany plan ratunkowy dla Aten nie przyniesie trwałej poprawy, a cały kryzys odsłania problemy strefy euro - wtórują analitycy.

 • Irlandia - koniec zielonej wyspy

  W latach poprzedzających kryzys Irlandia była "mekką" imigrantów poszukujących pracy, także tych z Polski. Gdy jednak tamtejszy rynek zatrudnienia zaczął borykać się z coraz większą ilością problemów, wyspę opuściło wiele osób - podaje portal rynekpracy.pl.

 • Sprawa Deutsche Banku: Przykład wojny finansowej czy kryzysu w światowych finansach?

  Trwają zawirowania wokół niemieckiego Deutsche Banku. Bank ten jest jedną z instytucji finansowych przechodzących śledztwo o zmowach na rynku hipotecznym, które doprowadziły do kryzysu finansowego w 2008 roku.

 • Irlandia padła pierwsza

  Irlandia padła jako pierwsza. Spadek produktu narodowego wyniósł w I kwartale br. 1,5 proc. W kolejce do kryzysowej poczekalni ustawiły się już kolejne kraje. Czy to oznacza, że Polakom za granicą będzie trudniej zdobyć pracę?

 • Murowany kryzys?

  Od ponad roku analitycy wieszczą rychłe pęknięcie bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości. Czy ten scenariusz się spełni? Spadek cen mieszkań i domów notowany jest od miesięcy w m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Szwecji, Norwegii. Obniżkę widać też w największych miastach, takich jak Londyn Berlin czy Oslo. Ostatnio Centralne Biuro Statystyczne w Norwegii opublikowało prognozę, z której wynika, że w 2020 r. ceny nieruchomości będą średnio o 5 proc. niższe niż w tym roku.