• Informacje na temat:

  krzyk obraz

Artykuły na temat: krzyk obraz
 • Ranking najpopularniejszych dzielnic Wrocławia

  Południowa część Wrocławia - Krzyki - to najczęściej wskazywana lokalizacja przez klientów poszukujących mieszkań w tym mieście. Średnio dwóch na pięciu spośród klientów poszukujących mieszkania za pośrednictwem serwisu Otodom.pl wskazuje na tą dzielnicę.

 • Miał być wielki raport z rynku pracy USA, który istotnością miał się zrównać z posiedzeniem FOMC. Okazało się, że dane są OK, ale tylko tyle. Nie pchają Fed do prędkiej podwyżki, tym samym wyparowała siła mogąca rozpędzać dolara. Tydzień przygotowywanie rynku poszedł na marne. Co może częściowo ratować USD w krótkim terminie, to potwierdzenie, że Fed naprawdę chce podnieść stopy procentowe przed końcem roku.

 • Jak wydawać pieniądze, by do nas wróciły

  Samochód, zegarek czy butelka wina - te artykuły kojarzą się raczej z konsumpcją i wydawaniem pieniędzy niż z powiększaniem majątku. Okazuje się jednak, że właśnie dzięki takim aktywom bogaci stają się jeszcze bogatsi.

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 3): Koszmarny sen komornika - znikające długi, niewidzialny dłużnik

  Być bankrutem to nie brzmi dumnie... Niemal zawsze bankructwo finansowe pociąga za sobą bankructwo życiowe - tracimy nie tylko wszystkie posiadane wcześniej pieniądze, ale również pracę, rodzinę, przyjaciół, pozycję społeczną. I w końcu także zdrowie. Tracimy życia sens, jakby powiedział poeta.

 • Rodzic konsument, czyli największa zakała szkoły

  Dziś nauka to usługa edukacyjna. Szkoła to salon, który ją oferuje. W tym układzie rodzic zmienił się w klienta. Najczęściej roszczeniowego, z ograniczonym zaufaniem. Czyli szkolną zakałę, którą przeklinają nauczyciele.

 • Krzyk rozdartej duszy

  Namalowany w 1893 roku obraz norweskiego malarza Edvarda Muncha "Krzyk" został sprzedany w maju w Nowym Jorku za rekordową sumę 120 mln dol. Malarz za życia wyjaśniał, że dzieło powstało podczas nagłego ataku strachu podczas spaceru w Oslo i widoku czerwonego nieba. Ale mogło być inaczej.

 • Rekordowe półrocze na rynku sztuki

  Światowy rynek sztuki jest w naprawdę dobrej kondycji. Po udanym roku 2011 r. dobra passa trwa. W pierwszym półroczu tego roku dom aukcyjny Christie's pobił rekord sprzedaży, a Sotheby's dokonał transakcji najdroższego obrazu w historii.

 • Starzy mistrzowie nie zawodzą inwestorów

  Znane nazwiska, wielkie kwoty i rekordy aukcyjne. W tym kontekście najczęściej słyszymy o sztuce dawnej. Przykładem może być ostatnia sprzedaż obrazu Matejki za 1 mln złotych. Czy na dziełach starych mistrzów można zarobić?

 • Obraz Francisa Bacona bije rekord Edwarda Muncha

  Obraz Francisa Bacona - najdroższym dziełem sztuki sprzedanym na aukcji. W nowojorskim domu aukcyjnym Christie's nabywca kupił je za 142,4 miliona dolarów, czyli około 450 milionów złotych.

 • Tylko sztuka cię nie oszuka

  Okazuje się, że ta sentencja z obrazu Pawła Jarodzkiego może być dobrą radą również dla inwestorów. Jak mogą z niej skorzystać?