• Informacje na temat:

  książeczka mieszkaniowa

Artykuły na temat: książeczka mieszkaniowa
 • Obsługą starych książeczek mieszkaniowych zajmują się oddziały PKO BP.

 • Ponad milion posiadaczy książeczek mieszkaniowych czeka na rozwiązanie problemu

  Pomimo upływu całych dekad problem książeczek mieszkaniowych nie może doczekać się definitywnego rozwiązania systemowego. W efekcie ponad milion rodaków czuje się pokrzywdzonych, by nie powiedzieć wręcz oszukanych przez własne państwo. Czy podjęte przez Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) działania przyniosą wreszcie oczekiwany rezultat?

 • Cesja książeczki mieszkaniowej

  Planujemy z mężem duży remont mieszkania. Wiem, że w takiej sytuacji można otrzymać premię gwarancyjną z tytułu likwidacji starej książeczki mieszkaniowej (założonej przed 24 październikiem 1990 r.). Takie książeczki ma mój tata i moja teściowa. Czy możemy z mężem je wykorzystać? Monika z Krakowa

 • 10 sposobów na wkład własny bez gotówki

  Zastaw na obligacjach, pieniądze z przyszłej sprzedaży mieszkania, a nawet własna praca przy budowie domu - sposobów na zdobycie wkładu własnego, koniecznego przy zaciąganiu kredytu, jest cała masa. Open Finance podpowiada 10 rozwiązań, dzięki którym można w oczach banku stać się wiarygodnym klientem.

 • Czy można wykorzystać oszczędności ze starej książeczki mieszkaniowej i dostać premię gwarancyjną? Tak, ale pod dwoma warunkami. Po pierwsze – książeczka...

 • Książeczka mieszkaniowa - czy jeszcze o niej pamiętamy?

  Wielu Polaków wciąż skrzętnie przechowuje stare książeczki mieszkaniowe. Wbrew pozorom nie są one tylko ciekawą pamiątką rodem z PRL-u. Faktyczna wartość niektórych książeczek wielokrotnie przewyższa sumę wpłaconych środków. Jest to możliwe dzięki premiom gwarancyjnym, które wypłaca budżet państwa - pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

 • ...spółdzielcze prawo lokatorskie do mieszkania zostało nabyte w trakcie małżeństwa przy rozliczeniach majątkowych nie ma znaczenia, kto jest głównym lokatorem, członkiem spółdzielni lub czyja była książeczka mieszkaniowa. Mąż i żona muszą się tym prawem „podzielić”. W tym przypadku nie ma możliwości sprzedaży mieszkania. Małżonkowie mogą wspólnie – na drodze umowy – ustalić, komu prawo przypadnie lub zdać...

 • Nowe otwarcie książeczek mieszkaniowych

  Już niedługo, oszczędzając przez 5 lat na cele mieszkaniowe, będzie można uniknąć podatku. Niestety zysk z tego tytułu rzadko kiedy przekroczy kilkaset złotych - wynika z szacunków Home Broker.

 • Triumfalny powrót książeczek mieszkaniowych

  Książeczki mieszkaniowe, reanimowany przez PKO BP relikt PRL, zaczynają robić furorę - ocenia "Dziennik".

 • Podatnik, który zagubił książeczkę, w której były potwierdzenia wpłat na fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej, może skorzystać z odliczeń w ramach ulgi remontowej.