• Informacje na temat:

  kto będzie wydobywal gaz łupkowy w polsce

Artykuły na temat: kto będzie wydobywal gaz łupkowy w polsce
 • Jak daleko na Białoruś? Kto traci na braku zaufania?

  Jeżeli brakuje zaufania we współpracy gospodarczej z Białorusią, to raczej po stronie silniejszej, polskiej. Czy to uzasadniona nieufność? I kto na tym traci?

 • Cudów nie było: Subiektywny bilans dwóch kadencji rządów PO i PSL

  - Tak prowadzona polityka daje nam szanse na zrealizowanie wielkiego snu Polaków o naszym własnym narodowym cudzie gospodarczym - Donald Tusk pewnie ugryzłby się w język, gdyby przewidział, że powtarzane przez niego wielokrotnie (w kampanii 2007 r.) słowa o czekającym nas "cudzie" przykleją się nieładnie i na zawsze do kierowanej przez niego partii. Tuż przed wyborami - pamiętając o wielu gospodarczych sukcesach kraju w latach 2007-2015 - wyliczamy sprawy, które stały się już symbolami...

 • W Niemczech władze lokalne w landach rywalizują o to, kto jest bardziej przeciwko szczelinowaniom hydraulicznym w poszukiwaniach gazu łupkowego, bez względu na opcję polityczną - mówi PAP szef niemieckiej Federalnej Agencji Ochrony Środowiska Jochen Flasbarth.

 • Dane o zasobach gazu łupkowego za rok, pełne za 4-5 lat

  - W końcu przyszłego roku powinny być znane bliższe dane o wielkości polskich zasobów gazu łupkowego, nadających się do wydobycia - ocenia prezes Wyższego Urzędu Górniczego (WUG), Piotr Litwa.

 • Mieszkańcy Łebienia na Pomorzu odliczają tygodnie do odwiertu gazu łupkowego. Pierwsze wiertło wwiercić ma się tam w ziemię już w czerwcu. Według amerykańskich prognoz w Polsce mogą być potężne pokłady tego gazu.

 • Coraz mniejsze szanse na łupkowy boom w Europie i w Polsce

  Szansa na wydobycie gazu z łupków jest spora, ale w dłuższej perspektywie. Spore nadzieje z wydobyciem wiąże jeden z najbogatszych ludzi globu: George Soros. Miliarder, inwestujący w poszukiwania w Polsce gazu łupkowego od 2010 r., ma już udziały w co czwartej koncesji na poszukiwania.

 • Jaka przyszłość gazu z łupków w Polsce?

  Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął projekt ustawy dotyczącej wydobycia gazu łupkowego - poinformował premier Donald Tusk na konferencji prasowej. Według premiera, przyjęte rozwiązania mają sprzyjać przedsiębiorcom.

 • Litwa ma złoża gazu łupkowego na 30-50 lat

  Litwa ma złoża gazu łupkowego, których wystarczyłoby na zaspokojenie potrzeb kraju w ciągu 30-50 lat - napisano w piątkowym komunikacie prasowym ministra energetyki Litwy Arvydasa Sekmokasa.

 • Obecnie wydobycie gazu łupkowego i ropy łupkowej na szelfie bałtyckim jest nieopłacalne - uważa Paweł Poprawa z Państwowego Instytutu Geologicznego.

 • Polskie eldorado i obce interesy

  Mamy największe w Europie złoża gazu łupkowego - tylko wydobywać! Czy zezwolą na to giganci? Jaka będzie cena naszych marzeń o energetycznej niezależności? Czytaj raport specjalny!