• Informacje na temat:

  kto może uzyskać dotacje unijne

Artykuły na temat: kto może uzyskać dotacje unijne
 • Sąd: Zaginięcie składek ZUS nie może obciążać tego, kto je zapłacił

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie może żądać zapłacenia składek po raz drugi tylko dlatego, że pierwsze nie znalazły się na rachunku bankowym ZUS - orzekł Sąd Apelacyjny w Lublinie. Sprawa dotyczyła składek zaginionych za dwa lata.

 • Unijna pożyczka pomoże domom pożerać mniej energii

  Samorządy, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe i towarzystwa budownictwa społecznego mogą w siedmiu województwach zaciągać nisko oprocentowane pożyczki unijne na poprawę efektywności energetycznej budynków wielomieszkaniowych. Duże zużycie energii w starych blokach czy kamienicach to powód bardzo wysokich kosztów i dla mieszkańców, i dla gospodarki.

 • Gdzie szukać pieniędzy na własną firmę?

  W okresie wzrastającego poziomu bezrobocia uruchomienie własnej działalności gospodarczej może okazać się sposobem na uzyskiwanie stałych dochodów. Co oczywiste, własna firma potrzebuje na start zastrzyku gotówki. Istnieje wiele możliwości uzyskania środków finansowych na rozruch biznesu. Kto i w jaki sposób może je uzyskać?

 • Kredyt technologiczny: Już w grudniu będzie można składać wnioski

  Po takie wsparcie w poprzedniej perspektywie finansowej ustawiały się kolejki i powstawały przysłowiowe komitety kolejkowe - tak o nowym kredycie technologicznym mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. W ocenie środowiska finansowego, kredyt technologiczny to jeden z najlepszych instrumentów wsparcia finansowego biznesu.

 • Masz świetny pomysł na mały biznes, ale z funduszami krucho? Dowiedz się, skąd i w jaki sposób możesz uzyskać pomoc.

 • Pożyczki z Unii pomogą najsłabszym na rynku pracy

  Bezrobotni, choć nie tylko oni, którzy chcieliby założyć własny biznes, mogą skorzystać w sumie z 280 mln zł pożyczek unijnych dostępnych w dziesięciu województwach.

 • Plotki: „Słyszałaś, wyrzucili Aśkę?”. Biurowa panika: „Od jesieni w firmie zwolnienia!”. Takie czasy. Pracę może stracić każdy. Tragedia? To zależy od nas. Można mieć wyjście awaryjne, zmienić zawód. Ale… na jaki? I jak się do tego zabrać? Sprawdzę, czy to możliwe, a pomogą mi specjaliści od planowania kariery, psycholog i coach.

 • Morawiecki: Ten piątek 13. był dla nas bardzo szczęśliwy!

  "Mieliśmy nadzieję, że ratingi zostaną utrzymane" - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM o opiniach dwóch agencji - Moody's i Fitch. "To oznacza bardzo wysoki poziom wiarygodności polskiej gospodarki i podtrzymanie tej wiarygodności, mimo ostatnich wydarzeń sejmowych. Ten piątek 13. był dla nas bardzo pozytywny, bardzo szczęśliwy" - mówił Morawiecki. "Jest perspektywa na podniesienie ratingu, jeśli obniżymy zadłużenie zagraniczne. To jest to, co my...

 • ...praktycznych rad dotyczących biznesu agroturystycznego. Kto może skorzystać z kredytu? Z korzystnego kredytu mogą korzystać rolnicy oraz członkowie ich rodzin oraz osoby fizyczne, które wykonują(...) związanych z usługami dla turystów (np. sprzedażą posiłków). Osoby, które zamierzają uruchomić taką działalność, mogą liczyć na wsparcie z funduszy europejskich – dotacje oraz preferencyjne kredyty. Dotacje...

 • Kowalczyk: Wprowadzimy opłaty za odpady niesegregowane i opakowania

  Chcemy wprowadzić odpowiedzialność finansową dla producentów opakowań. Zwiększyć recykling mają także opłaty za niesegregowane odpady i nowa, bardziej przyjazna środowisku polityka produkcji opakowań - mówi Henryk Kowalczyk w rozmowie z Magdaleną Cedro.