• Informacje na temat:

  kurs chf w nbp

Artykuły na temat: kurs chf w nbp
 • ...wymienia nam je na franki po swoim kursie sprzedaży. A jest on z reguły dużo wyższy niż kurs NBP czy kursy obowiązujące w zwykłych kantorach i kantorach internetowych. Jest to więc dodatkowa danina, jaką płacimy bankowi. Część banków obniżyła spread, np. Getin do 2,5 proc., PKO BP do 1 proc., mBank do 3 proc., Eurobank do 4 proc., ING Bank Śląski sprzedaje franki po kursie NBP. Niestety, nie...

 • Frankowicze: KNF będzie musiała określić "kurs sprawiedliwy"

  KNF będzie musiała określić, jaki byłby "sprawiedliwy kurs", po którym dochodziłoby do przewalutowania kredytów frankowych, w myśl propozycji prezydenta ze stycznia 2016 r. - o takim wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego poinformowało Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" (SBB).

 • Masowe przewalutowanie kredytów w CHF zmusi banki do zakupu za środki złotowe "gigantycznej" ilości franków szwajcarskich, co w efekcie mocno osłabi złotego wobec walut wymienialnych - ocenił członek zarządu NBP Andrzej Raczko.

 • Bank Centralny Szwajcarii zniósł minimalny kurs wymiany franka

  Bank Centralny Szwajcarii (SNB) zniósł minimalny kurs wymiany franka - podał bank w komunikacie.

 • Kurs franka: Minister finansów i prezes NBP wzywają szefów banków na dywanik

  Minister finansów i prezes Narodowego Banku Polskiego wzywają szefów banków na dywanik. We wtorek spotkają się w sprawie kryzysu franka szwajcarskiego, który sprawił, że prawie milion Polaków musi płacić raty kredytów hipotecznych wyższe o kilkaset złotych. Około godziny 9 szwajcarska waluta kosztowała cztery złote i 22 grosze.

 • Kurs franka powyżej 4,00-4,20 jest "progiem bólu"

  Zniesienie ograniczenia dla kursu CHF przez SNB miało na celu zniechęcenie inwestorów do lokowania kapitału w Szwajcarii oraz mogło być przygotowaniem do wprowadzenia QE przez EBC. Dla indywidualnych kredytobiorców zmiany te mogą być dotkliwe, dla części kredytobiorców kurs franka powyżej 4,00-4,20 zł jest "progiem bólu".

 • " Frankowiczom" pozostaje czekać na cud albo hojność polityków?

  Wysoki kurs franka niepokoi kredytobiorców, którzy posiadają zobowiązania w tej walucie. W Polsce kredyty we franku wzięło ponad 550 tysięcy osób, a łączna kwota pożyczek wynosi ponad 34 miliardy euro. W roku wyborczym politycy mnożą propozycje jak pomóc kredytobiorcom, mimo że w teorii powinni być świadomi ryzyka walutowego. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się zwykli podatnicy i osoby

 • Kurs franka rośnie,a pomysłów na kredyty wciąż brak

  Na dobre skończyły się korzyści z niższej raty kredytu frankowego. Osoby spłacające zadłużenie w CHF wydają zdecydowanie więcej niż zadłużeni w złotych. Na dodatek nie mają szansy na pozbycie się bez strat mieszkań kupionych za walutowy kredyt.

 • Kurs franka: Zakończyło się posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej

  W Ministerstwie Finansów zakończyło się spotkanie z udziałem ministra Mateusza Szczurka, przedstawicieli UOKiK-u, KNF, NBP i szefów banków. Jego tematem była sytuacja kredytobiorców, którzy mają kredyty we frankach szwajcarskich.

 • Sejm znalazł receptę na franka?

  Po siedmiu miesiącach od nagłego wzrostu notowań CHF, znamy już kilka propozycji dla frankowiczów. Na szczególną uwagę zasługuje rozwiązanie, które Sejm zaakceptował w minioną środę.