• Informacje na temat:

  kurs dolar usa

Artykuły na temat: kurs dolar usa
 • ...zarówno kurs USD/PLN jak i EUR/PLN dokończyły proces przebijania się przez istotne poziomy oporu. Odpowiednio 3,50 złotego za dolara i 4,50 zł za euro. W dalszej części dnia i zwiększania się tempa(...). Wyznaczony od rana kierunek był nie do przezwyciężenia. Poprzez to pod koniec sesji eurodolar testował poziom 1,28 dolara za euro. Sprawdź bieżące notowania walut na stronach Biznes INTERIA.PL...

 • Na giełdzie kurs dolara przekroczył 82 ruble

  Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 82 rubli, bijąc kolejne rekordy. Kurs euro przybliżył się do 90 rubli. Rosyjska waluta słabnie w związku z kolejnymi spadkami cen ropy.

 • Pięć kwestii, nad którymi Polska musi popracować, by liczyć się w globalnym IT

  Branża technologiczna jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorem na świecie. Według Gartnera globalne wydatki na IT w 2018 roku wyniosą 3.7 bilionów dolarów. Polska jest jedną z najsilniejszych lokalizacji zaawansowanych usług IT na świecie. Firmy technologiczne ulokowane w kraju ostrzegają jednak, że już za kilka lat sytuacja może się zmienić, jeśli nie podejmiemy zdecydowanych...

 • Kurs złotego: Czeka nas osłabienie polskiej waluty

  Złoty w najbliższych miesiącach osłabi się do dolara. Za amerykańską walutę trzeba będzie zapłacić więcej niż 4 złote.

 • Rady 60-letniej stażystki

  Julie Allstrom, lat 60, asystentka dyrektora z 40-letnim doświadczeniem straciła w lutym 2009 r. pracę w profesjonalnej drużynie sportowej w stanie Wirginia, gdzie zarabiała 60 tys. dolarów rocznie.

 • W 2017 roku sporą niespodzianką będzie para euro/dolar. Pod wpływem ostatnich rozstrzygnięć wyborczych w Stanach Zjednoczonych oraz zapowiedzi nowej administracji tego kraju, wszyscy upatrują bardzo silnego umocnienia dolara. Mówi się nawet, że euro ma być warte mniej niż dolar.

 • Stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju do 9,4 proc. z 8,9 proc. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym zmniejszyło się natomiast o 345 tys. Ponadto kwietniowe dane o zatrudnieniu zrewidowano do -504 tys. z -539 tys. Analitycy szacowali, że stop bezrobocia sięgnie w maju w USA 9,2 proc., natomiast w sektorze pozarolniczym ubędzie 520 tys. miejsc pracy.

 • W tym kraju zostanie wprowadzony zakaz używania dolarów USA. Chodzi o Myanmar, czyli Birmę.

 • Pytlarczyk: Polska nie jest w pułapce średniego rozwoju, wzrost płac wyjdzie gospodarce na dobre

  ...euro aprecjonował o ponad 5 proc., a wobec dolara o blisko 17 proc. W 2018 r. złoty kontynuuje ten trend - EUR/PLN spadł od początku roku o 1 proc., a USD/PLN o ponad 4 proc. Pytlarczyk spodziewa(...) procentowe, zaś w USA polityka monetarna jest zacieśniana, co wpływa negatywnie na atrakcyjność polskiej waluty - powiedział. mBank prognozuje, że stopy procentowe w Polsce w tym roku nie zmienią się...

 • Dolar najtańszy od stycznia 2015 r.

  Kurs USD/PLN spadł poniżej 3,68 po publikacji danych o czerwcowej inflacji w USA i znajduje się na najniższym poziomie od stycznia 2015 r.