• Informacje na temat:

  kurs dolara prognoza na najbliższe dni

Artykuły na temat: kurs dolara prognoza na najbliższe dni
 • Dolar najtańszy od stycznia 2015 r.

  Kurs USD/PLN spadł poniżej 3,68 po publikacji danych o czerwcowej inflacji w USA i znajduje się na najniższym poziomie od stycznia 2015 r.

 • Cztery złote za dolara w zasięgu ręki

  W zasięgu ręki są cztery złote za dolara nie cieszy tych, którzy muszą pośpiesznie kupować dolary. Dzisiaj wykres wybił się po południu w rejony 3,9950, za chwilę pewnie czeka nas test "czwórki".

 • Draghi zbił kurs eurodolara

  Szef EBC ogłosił m.in., że kondycja Strefy Euro nadal nie jest dobra, podkreślił, że stóp nie można dalej obniżać, a w najbliższym czasie raczej nie dojdzie do znacznego ożywienia w Strefie Euro.

 • Dolar szykuje się do skoku

  Globalne rynki zaczynają długi weekend dopiero od jutra, ponieważ poniedziałek jest dniem świątecznym w Stanach Zjednoczonych. Tym razem managerowie funduszy hedgingowych z Wall Street muszą jednak poczekać z wyjazdem do posiadłości w Hamptons, ponieważ o godzinie 19:15 przemawiać będzie Janet Yellen.

 • Dolar może rozpocząć kolejny atak

  Możliwe wznowienie umocnienia USD po zawirowaniach w okresie świątecznym. Byki na rynku USD szykują się na kolejny atak, jeśli dane z USA nie rozczarują. W tym tygodniu kluczowymi publikacjami jest indeks ISM oraz dane o liczbie nowych etatów w sektorze pozarolniczym USA.

 • Trzeba przywyknąć do silnego dolara

  Ostatnie dwa lata przyzwyczaiły nas do słabości amerykańskiej waluty. Jednak od kilku miesięcy ta tendencja ulega wyraźnemu odwróceniu. Dolar idzie w górę i wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze droższy. Oznacza to spore zmiany dla wszystkich, od konsumentów, poprzez inwestorów, na firmach i gospodarkach kończąc.

 • Rankiem sugerowaliśmy, że być może fala wzmocnienia euro na razie wyhamowała - i w związku z tym czeka nas powrót na południe, w stronę mocniejszego dolara. W rzeczy samej, tak się właśnie dzieje. Świeca dzienna jest (jak na razie, ale zapewne nie ulegnie to zmianie) czarna, czyli spadkowa, a kurs pary schodzi poniżej poziomu 1,09.

 • Długoterminowa prognoza dla funta

  Po ogłoszeniu wyników referendum w sprawie Brexit-u doszło do silnej przeceny funta. Lipcowy dołek wypadł na poziomie 1.29 USD. Przez kolejne dwa miesiące trwała konsolidacja, w październiku doszło do wybicia w dół. W ostatni piątek kurs funta spadł do poziomu 1.1824 USD. Teraz mamy odbicie.

 • Słabe dane o sprzedaży detalicznej wyraźnie osłabiły amerykańskiego dolara i ponownie wywindowały kurs EURUSD. Nad ranem notowania rosną powyżej 1.14 - po raz pierwszy od lutego. USDPLN natomiast powraca poniżej 3.60, a EURPLN rośnie powyżej 4.10. Dziś kalendarz danych makro nie obfituje w tak wiele ważnych odczytów jak wczoraj - poznamy jedynie liczbę wniosków o zasiłki i inflację PPI z USA (14

 • We wtorkowy poranek wyraźnie na rynku walutowym wyróżnia się dolar amerykański, który zyskuje wobec większości walut krajów G10. Wobec euro umacnia się prawie o 0.2 proc., a kurs EURPLN spadł poniżej poziomu 1.12. Wydaje się, że po jastrzębim przekazie jaki popłynął z Jackson Hole i z wywiadu wiceszefa Fed Stanleya Fishera przestrzeń do osłabienia notowań USD przed piątkowymi danymi z rynku pracy