• Informacje na temat:

  kurs euro dzisiaj prognozy

Artykuły na temat: kurs euro dzisiaj prognozy
 • Przeciętne wynagrodzenie brutto kształtowało się w kwietniu tuż poniżej 3300 PLN, wynika z danych opublikowanych dzisiaj przez Główny Urząd Statystycznym. To o 1,1 proc. mniej niż w marcu, ale wciąż o 4,8 proc. więcej niż przed rokiem.

 • Kurs funta wobec dolara obniżył się najbardziej od 31 lat

  Kolejny spadek odnotowała we wtorek brytyjska waluta - funt szterling - której kurs wobec dolara obniżył się o 1,3 proc. i wyniósł 1,3112 dolara - najniżej od września 1985 roku. To o 12 proc. mniej niż poziom sprzed referendum, które zadecydowało o Brexicie.

 • Socjal ciągnie nas na Zachód

  ...proc. Polaków nie ma żadnych oszczędności i raczej marne szanse, by coś odłożyć, bo prognozy dla rynku pracy w najbliższych miesiącach są złe. Dodatkowo sytuację ponad jednej trzeciej rodzin(...) 2011 r. poza granicami Polski przebywało czasowo 2,06 mln Polaków (formalnie zameldowanych w kraju). To o 60 tys. więcej niż w 2010 r. 1,6 mln mieszka w państwach Unii Europejskiej. Liczba ta...

 • GUS podał słabe dane o PKB za III kwartał

  Nieoczekiwanie nawet dla sporej części pesymistycznie nastawionych ekonomistów, polska gospodarka w trzecim kwartale mocno wyhamowała. Według wstępnych wyliczeń GUS, tempo jej wzrostu wyniosło zaledwie 2,5 proc., choć spodziewano się zwyżki o 2,9 proc. To wynik najsłabszy od trzeciego kwartału 2013 r., gdy PKB wzrósł o 1,8 proc.

 • W 2017 jedna pozytywna i dwie negatywne wiadomości dla globalnej gospodarki

  "W życiu są dwa typy problemów: problemy polityczne, których nie można rozwiązać i problemy ekonomiczne, których nie można zrozumieć" - stwierdził Sir Alec Douglas-Home, gdy przez chwilę w latach 60. sprawował funkcję premiera Wielkiej Brytanii. Trafił w samo sedno.

 • Poniedziałek na rynku krajowym przyniósł dalsze umocnienie złotego. Kurs EURPLN w trakcie sesji spadł poniżej wsparcia na 4,218. Kurs EURUSD odreagowywał, schodząc z notowaniami do 1,244. Dzisiaj w centrum uwagi indeks nastrojów konsumentów ZEW dla Niemiec. Wynik poniżej (bądź nawet w okolicach) prognozowanego 0,5 pkt. powinien osłabić euro wobec dolara.

 • EBC rozczarował inwestorów

  W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie EBC. Choć parametry polityki monetarnej pozostały niezmienione, w komunikacie po posiedzeniu znalazły się istotne zmiany dotyczące jej perspektyw. Zgodnie z komunikatem, EBC obecnie oczekuje, że "stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie przynajmniej do lata 2019 r., a w każdym razie tak długo jak będzie do konieczne" (tzw. forward guidance).

 • Kto pomoże dolarowi? Kluczowy dzień dla funta

  Wydarzeniem dnia jest posiedzenie Banku Anglii i publikacja kwartalnego Raportu o inflacji. Komunikat z posiedzenia BoE i raport ukażą się w tym samym czasie, czyli o 13.00. Pół godziny później zacznie się konferencja szefa BoE, Marka Carneya.

 • Dzisiaj poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp procentowych i ewentualnego rozszerzenia programu skupu obligacji QE. Oczekuje się dalszego poluzowania polityki pieniężnej w strefie euro.

 • Eksperci: Nie spodziewamy się problemów w strefie euro. Cios może nadejść z Chin

  Ewentualne zawirowania w eurolandzie nie powinny być w najbliższym czasie realnym zagrożeniem dla polskiej gospodarki - przekonują ekonomiści.