• Informacje na temat:

  kurs euro prognoza

Artykuły na temat: kurs euro prognoza
 • Lepiej zarabiać w euro

  Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 5,73 funtów/godz., a w Irlandii 8,65 euro/godz. Zgodnie z obecnym kursem walut to odpowiednio 28 zł i 38 zł, czyli aż 10 zł różnicy na korzyść Irlandii! Niektórzy Polacy udający się do pracy za kanał La Manche wybierali dotąd Anglię, m.in. ze względu na mocny kurs funta.

 • Waluty: Fatalna prognoza dla kursu euro

  Analitycy rynków walutowych, uważają że kurs euro nadal będzie się osłabiać. Skrajne prognozy mówią nawet o zrównaniu się z amerykańskim dolarem. Zdaniem analityków zachodzi spora szansa, że osłabienie okaże się jeszcze głębsze, jeśli zmaterializują się obawy związane z rozpadem eurostrefy.

 • Wzrost wynagrodzeń w grudniu rozczarował

  Ubiegły tydzień był stosunkowo bogaty w opublikowane dane. Szczególne zainteresowanie w Polsce wywołał wzrost wynagrodzeń o 2,7 proc. Wynagrodzenia były co prawda wyższe, ale w porównaniu z prognozami i oczekiwaniami rynku na poziomie 3,95 proc., takie dane były rozczarowaniem.

 • We wtorek rano dolar pozostaje mocny, kontynuując swoje wczorajsze umocnienie do głównych walut. W tym również do euro. Od publikowanych dziś danych makroekonomicznych będzie zależało, czy przecena EUR/USD się pogłębi, czy może zostanie ona zatrzymana.

 • Czwartkowa sesja europejska była już drugą, podczas której euro solidnie traciło na wartości.

 • Długoterminowa prognoza dla dolara i euro

  Ostatnie kilka sesji przyniosły duże osłabienie dolara i umocnienie EUR/USD. Ten ruch dobrze się wpisuje w blisko roczny trend horyzontalny na indeksie dolara i na eurodolarze.

 • ...jedną z najwyższych stóp inflacji w eurostrefie (ok. 5,0 proc.), a irlandzkiemu eksportowi daje się we znaki wysoki kurs euro. Prognozy wzrostu irlandzkiej gospodarki na 2008 r. wynoszą od 2,5 proc...

 • Na giełdzie kurs dolara przekroczył 82 ruble

  Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 82 rubli, bijąc kolejne rekordy. Kurs euro przybliżył się do 90 rubli. Rosyjska waluta słabnie w związku z kolejnymi spadkami cen ropy.

 • Dyrektorzy finansowi obawiają się spowolnienia

  ...3-5 proc. Pół roku temu prawie 60 proc. ankietowanych uważało, że inflacja będzie rosła o 3-5 proc. 65 proc. pytanych dyrektorów finansowych spodziewa się, że kurs złotego do euro ustabilizuje się(...)Badanie przeprowadzono w okresie wrzesień-październik 2012 r. w grupie 362 dyrektorów finansowych z 500 największych przedsiębiorstw w Europie Środkowej, w tym 89 dyrektorów z polskich firm...

 • Credit Agricole: Polska dołek zaliczy w I kwartale 2015

  Analitycy Credit Agricole Bank Polska rewidują prognozy dla Polski. Oczekujemy, że I kw. 2015 r. roczna dynamika PKB ukształtuje się na poziomie 2,6%, co będzie jednocześnie dołkiem naszego spowolnienia gospodarczego.