• Informacje na temat:

  kurs korony czeskiej do euro

Artykuły na temat: kurs korony czeskiej do euro
 • Czeska korona - okazja dla spekulantów

  Od listopada 2013 roku Czeski Bank Centralny interweniuje w celu utrzymania czeskiej korony na niskim poziomie. Od kilkunastu miesięcy kurs euro wynosi 27 koron. Żaden bank centralny nie wygra z rynkiem. Kiedyś musi się poddać. Tylko w styczniu bank centralny wydał na interwencje około 13 mld euro. Pod koniec stycznia nowo wybrany prezes CNB obiecał, że osłabianie czeskiej korony zakończy się

 • Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, pomimo lekkiego podbicia wersji do ryzyka po wydarzeniach w Syrii. Polska waluta kwotowana jest przez rynek następująco: 4,2318 PLN za euro, 3,9747 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9557 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9561 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą

 • Czy warto postawić na czeską koronę?

  scenariusz dotyczący perspektyw polityki pieniężnej w Czechach i spójny z nim scenariusz dla kursu złotego względem korony czeskiej.

 • Kurs forinta wobec euro spadł do historycznego minimum

  Kurs węgierskiej waluty forinta wobec euro spadł w poniedziałek rano do historycznego minimum; za jedno euro trzeba było zapłacić ponad 330 forintów - poinformował węgierski portal gospodarczy Portfolio.hu.

 • Pora na pauzę w cyklu podwyżek stóp procentowych w Czechach

  oczekiwaniami i wypowiedziami przedstawicieli CNB w ostatnich tygodniach. Poniżej przedstawiamy nasz scenariusz dotyczący perspektyw polityki pieniężnej w Czechach i spójny z nim scenariusz dla kursu złotego względem korony czeskiej.

 • Rekordowy wzrost kursu. Co się stało z czeską koroną?

  Z początkiem sierpnia czeska korona stała się walutą o rekordowym wzroście kursu wobec dolara. Od początku 2017 r. wzmocniła się o ponad 17 proc. Rosła w siłę podobnie szybko jak złoty. Czy jednak z podobnych powodów?

 • dolarowi (0,1 proc.) oraz funtowi szterlingowi (0,1 proc.) próbującemu ponownie uplasować kurs GBP/USD nad okrągłym poziomem 1,3200.

 • Czas na sztywne kursy walut na świecie

  Po trzęsieniu ziemi 15 stycznia spowodowanym porzuceniem pułapu kursu franka przez szwajcarski bank centralny świat zaczął interesować się sztywnym kursem walutowym w ujęciu globalnym. W Europie dopatrywano się podobieństw pomiędzy frankiem szwajcarskim a dwiema innymi walutami: koroną duńską (DKK) i koroną czeską (CZK).

 • Kiedy kolejna podwyżka stóp w Czechach ?

  Główną stopę procentową o 25 punktów bazowych do 0,50 proc. podniósł w tym tygodniu Narodowy Bank Czeski (CNB). Podwyższył też dwutygodniową stopę repo, o 25 pb do 0,50 proc. To kolejna podwyżka w tym roku. Na początku sierpnia CNB podwyższył główną stopę procentową o 20 pb, która pozostawała na poziomie 0,05 proc. od końca 2012 r.

 • Po zmianach politycznych złoty rządzi w regionie

  Eksperci Saxo Banku spodziewają się umocnienia polskiej waluty zarówno w stosunku do euro, jak i do walut środkowoeuropejskich.