• Informacje na temat:

  kurs nbp euro

Artykuły na temat: kurs nbp euro
 • Masz kredyt w innej niż polska walucie, a raty, które płacisz, zawsze wydają się wyższe niż kurs walutowy sprawdzany w dniu spłaty raty? To wina tzw. spreadu.

 • Bartkiewicz, NBP: kurs franka powyżej 4 zł

  - Kurs CHFPLN w średnim terminie może kształtować się powyżej 4,0. Może to być 4 z "małym plusem" - ocenił w poniedziałek Jacek Bartkiewicz, członek zarządu NBP. Jego zdaniem kurs franka szuka obecnie równowagi, a sytuację będzie można dokładniej ocenić po decyzji EBC.

 • Spłacasz kredyt mieszkaniowy zaciągnięty we frankach lub euro? Po wejściu w życie ustawy dotyczącej kredytów w walucie masz szansę na niższe raty.

 • Bank Centralny Szwajcarii zniósł minimalny kurs wymiany franka

  Bank Centralny Szwajcarii (SNB) zniósł minimalny kurs wymiany franka - podał bank w komunikacie.

 • Dla celów bilansowych i podatkowych wynagrodzenie w walucie obcej przeliczamy według średniego kursu NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień...

 • Członek RPP: Kurs euro jest wciąż w granicach, które już przerabialiśmy

  Wzrost PKB w 2016 roku będzie zbliżony do 4 proc., deflacja nie jest niczym złym, a bank centralny nie powinien interweniować by nie dopuścić do dalszego osłabiania się złotego. Kurs euro jest w granicach, które już przerabialiśmy - ocenia w wywiadzie dla Interii Jerzy Kropiwnicki, członek Rady Polityki Pieniężnej.

 • Nauczyciel - zawód z przyszłością?

  Podejmując pracę nauczyciela na Zachodzie, można zarobić średnio od 1200 do 2500 euro miesięcznie. Oferty pracy są nie tylko dla osób perfekcyjnie władających językami obcymi - również polonijne ośrodki za granicą stale poszukują nauczycieli i przedszkolanek.

 • Kurs franka: Minister finansów i prezes NBP wzywają szefów banków na dywanik

  Minister finansów i prezes Narodowego Banku Polskiego wzywają szefów banków na dywanik. We wtorek spotkają się w sprawie kryzysu franka szwajcarskiego, który sprawił, że prawie milion Polaków musi płacić raty kredytów hipotecznych wyższe o kilkaset złotych. Około godziny 9 szwajcarska waluta kosztowała cztery złote i 22 grosze.

 • Program gwarancji kredytowych

  ...łącznie 200 tys. euro (dla podmiotu działającego w sektorze transportu drogowego 100 tys. euro) w roku podatkowym, w którym ubiega się o pomoc oraz w ciągu 2 poprzedzających go lat podatkowych. Aby wyliczyć wartość pomocy de minimis, należy kwotę gwarancji pomnożyć przez 13,33 proc. i podzielić przez średni kurs euro NBP z dnia udzielenia gwarancji. Oto przykład: kwota kredytu – 100 tys. zł...

 • NBP również ostrzega przed działaniami rządu

  NBP ocenia ze wprowadzone zmiany w polityce fiskalnej utrudnią utrzymanie deficytu na bezpiecznym poziomie oraz mogą oddziaływać negatywnie na potencjał produkcyjny gospodarki - wynika z opinii RPP do projektu budżetu.