• Informacje na temat:

  kurs ropy

Artykuły na temat: kurs ropy
 • Pracujesz w Norwegii? Twoje korony słabną

  .... Bogata Norwegia próbuje zatem chronić gospodarkę przed skutkami spadku cen ropy. Bank centralny właśnie obniżył stopy procentowe, co powoduje dziś dalszy spadek kursu NOK. Kraj należy do najbogatszych(...)Podobnie jak waluty innych krajów naftowych, korona szybko się osłabia. Kurs norweskiej waluty wobec dolara spadł do poziomu najniższego od końca zeszłej dekady. Od lata korona straciła wobec...

 • Na giełdzie kurs dolara przekroczył 82 ruble

  Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 82 rubli, bijąc kolejne rekordy. Kurs euro przybliżył się do 90 rubli. Rosyjska waluta słabnie w związku z kolejnymi spadkami cen ropy.

 • Czy grozi nam szok cenowy? Nie wpadajmy w panikę!

  ...nie zacznie się umacniać" - dodano. "Jeszcze przez co najmniej pół roku inflacja może przekraczać 4 proc. Ustabilizowanie cen ropy wskazuje, że na przełomie 2011 i 2012 r. jest szansa na jej spadek(...) dalej przyspieszały, oznaczałoby to, że Polska potrzebuje silniejszego zacieśnienia polityki pieniężnej przy spowalniającym wzroście PKB. Fatalny miks" - napisano w raporcie. KURS PLN STABILNY...

 • Czy benzyna podrożeje? Kurs ropy najwyższy od pięciu miesięcy

  Kurs ropy jest najwyżej od około pięciu miesięcy, w przypadku Brent oznacza to ceny baryłki powyżej 71 dolarów, w przypadku WTI bliskie 65 dolarów. Po stronie podażowej układ sił się nie zmienia.

 • Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 80 rubli za dolara, wkraczając tym samym w rekordowe poziomy z grudnia 2014 roku. Krótko po południu kurs sięgnął 80,01 rubla za dolara. Następnie dolar obniżył się do poziomu 79,9 rubli.

 • Bank Rosji obciął główną stopę procentową. Kurs rubla zniżkuje

  Kurs rosyjskiej waluty spadł dzisiaj obniżeniu przez Bank Rosj głównej stopy procentowej o 50 pkt bazowych do 11 proc. Bank poinformował, że ryzyko znacznego spowolnienia gospodarki przeważyło zagrożenia związane z inflacją.

 • Spadek cen ropy. Błogosławieństwo czy klątwa?

  Ceny ropy naftowej od miesięcy idą w dół i końca tego trendu nie widać. Dla wielu państw to poważny problem. Dla Niemiec to program wsparcia koniunktury, uważa Henrik Boehme.

 • Inflacja, stopy procentowe i kurs złotego

  W ciągu najbliższych kilku miesięcy może pojawić się potrzeba obniżki stóp procentowych o 50 pb - uważa Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej. Wśród przyczyn wymienił m.in.: umocnienie się złotego, słabą dynamikę inwestycji, niskie stopy proc. w otoczeniu oraz możliwe spadki cen surowców. Nie można inflacji w poszczególnych okresach rozpatrywać w oderwaniu od realiów politycznych, gospodarczych i rozwoju społecznego - zapowiedział Tomasz Mironczuk, ekspert Instytutu Badań nad Gospodarką...

 • Niskie ceny ropy - powód do radości czy obaw?

  Drastyczny spadek cen ropy naftowej skłania do pytań, jak wpłynie on na gospodarkę w roku 2105?

 • Ze względu na spadki cen ropy kurs rubla osiągnął w poniedziałek na moskiewskiej giełdzie najniższy poziom w stosunku do dolara od ponad roku i przekroczył 72 ruble; za euro płacono ponad 79 rubli - podała agencja TASS.