• Informacje na temat:

  kurs walut dzisiejszy

Artykuły na temat: kurs walut dzisiejszy
 • Bankowcy wiedzieli, że kurs franka wzrośnie. Ale namawiali nas na „tanie” kredyty. Dlaczego tak się stało i jak się ratować, pytamy Tomasza Sadlika, prezesa stowarzyszenia Pro Futuris, które walczy o prawa tych, co wzięli zły kredyt.

 • Ostatni dzień przed wynikami wyborów w USA ponownie interpretowany był, jako obstawianie przez rynki wygranej Clinton. Rosły kursy walut nieco "ryzykownych", podczas gdy słabły kursy tych "bezpiecznych".

 • Dzisiejszy dzień na krajowym rynku walutowym dobitnie pokazał jak mocno uzależniona jest wycena rodzimego pieniądza od czynników zewnętrznych. Poranne mocne spadki na głównej parze spowodowały, że(...)Już od pierwszych godzin handlu na Starym Kontynencie notowania głównej pary walutowej zanotowały silny spadek poniżej poziomu 1,29. Osuwały się także indeksy giełdowe. Inwestorzy znaleźli się bowiem...

 • Kurs franka: Kac po krwawym czwartku

  Po wczorajszym szokującym umocnieniu szwajcarskiego franka, dziś emocje już nieco opadły. Marne to jednak pocieszenie, bo stabilizacja rynku walutowego ma miejsce na nowych poziomach. Ta sytuacja szybko się nie zmieni.

 • Czy grozi nam szok cenowy? Nie wpadajmy w panikę!

  ..., RENTOWNOŚCI MOGĄ WZROSNĄĆ PBP przewiduje, że w krótkim okresie kurs złotego będzie stabilny, a w średnim okresie nie należy oczekiwać znaczącego umocnienia polskiej waluty. Autorzy raportu oceniają, że(...) walutę. Oczekujemy utrzymywania kursu EUR/PLN w pobliżu obecnych poziomów" - napisano w raporcie. "Dość duża odporność złotego na wszelkie czynniki teoretycznie sprzyjające umocnieniu (zaskakująco...

 • Kurs funta wobec dolara obniżył się najbardziej od 31 lat

  Kolejny spadek odnotowała we wtorek brytyjska waluta - funt szterling - której kurs wobec dolara obniżył się o 1,3 proc. i wyniósł 1,3112 dolara - najniżej od września 1985 roku. To o 12 proc. mniej niż poziom sprzed referendum, które zadecydowało o Brexicie.

 • Bank Centralny Szwajcarii zniósł minimalny kurs wymiany franka

  Bank Centralny Szwajcarii (SNB) zniósł minimalny kurs wymiany franka - podał bank w komunikacie.

 • Inflacja, stopy procentowe i kurs złotego

  W ciągu najbliższych kilku miesięcy może pojawić się potrzeba obniżki stóp procentowych o 50 pb - uważa Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej. Wśród przyczyn wymienił m.in.: umocnienie się złotego, słabą dynamikę inwestycji, niskie stopy proc. w otoczeniu oraz możliwe spadki cen surowców. Nie można inflacji w poszczególnych okresach rozpatrywać w oderwaniu od realiów politycznych, gospodarczych i rozwoju społecznego - zapowiedział Tomasz Mironczuk, ekspert Instytutu Badań nad Gospodarką...

 • Kurs franka: Czarny Czwartek po szwajcarsku

  Przez światowe giełdy i rynek walutowy przeszedł dzisiaj istny orkan - Bank Centralny Szwajcarii (SNB) zniósł minimalny kurs wymiany franka. Szwajcarska waluta w Polsce podrożała nawet do ponad 5 zł, zniżkowały indeksy na GPW, podrożeją raty kredytów denominowanych w walucie Helwetów. Prawdziwy Czarny Czwartek.

 • Wysoki kurs franka to problemy dla całego rynku nieruchomości

  Wysoki kurs franka szwajcarskiego to nie tylko możliwe problemy dla kredytobiorców spłacających raty kredytowe w tej walucie. To także reperkusje dla całego rynku nieruchomości.