• Informacje na temat:

  kurs złota prognozy

Artykuły na temat: kurs złota prognozy
 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  ...... Szwajcaria naszego regionu. Z drugiej strony ostatnio Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju obniżyła prognozy dotyczące wzrostu PKB naszych południowych sąsiadów, a Raiffeisen Bank przewiduje(...) z ESD Personalservice Polska. Prognozy gospodarcze są dla Niemiec bardziej optymistyczne niż dla wielu innych europejskich państw. - Zdaniem analityków w 2012 r. naszym zachodnim sąsiadom uda się uniknąć...

 • Dolar to klucz do uwolnienia ceny złota

  Ceny metali szlachetnych - złota i srebra - przed posiedzeniem Fed znalazły się w określonych przedziałach. Górna granica ceny złota sięgnęła 1 100 USD za uncję ze względu na kurs dolara. Srebro utrzymuje się na stabilnym poziomie po odbiciu z minimów z połowy listopada.

 • Zwrot na rynku złota z powodu aktywności Trumpa

  Notowania złota zakończyły zwyżki blisko poziomu 1.250/ dolarów za uncję. Silne wzrosty notowań metali szlachetnych zakończone zostały przez aktywność prezydenta Trumpa na Twitterze. Na ceny ropy pozytywny wpływ ma raport IEA oraz wdrażanie przez OPEC postanowień o ograniczeniu produkcji.

 • Złoto zapowiada poważne problemy?

  Sięgająca niemal 20 proc. obecna zwyżka notowań złota stanowi najsilniejszy tego typu ruch od rozpoczęcia bessy na rynku kruszcu. Choć jeszcze za wcześnie, by mówić o trwałym przełamaniu negatywnej tendencji, niewątpliwie mamy do czynienia z istotnym wydarzeniem.

 • Prognozy dla rynków na rok 2017

  Na rynku akcji w USA i na większości pozostałych możliwe są wzrosty. Mogą one potrwać do jesieni. Na rynku walut dolar pozostanie silny, ale e drugiej połowie 2017 roku możliwe, że trend się wypali i dojdzie do przesilenia. Nasz złoty pozostanie pod presją, w wariancie pesymistycznym może osłabić się do dolara nawet do 5 zł.

 • Analiza: Złoto na remis. Inwestorzy w Polsce czekają na drugi cios

  1302, a nawet 1304 dolary za uncję złota płacili w minionym tygodniu inwestorzy. Tak wysoki pułap trwał jednak tylko przez moment, by zaraz później spaść o kilka dolarów w dół. Po 5-procentowych wzrostach w poprzednim tygodniu, kurs złota ostatecznie rozpoczął maj na symbolicznym minusie.

 • Dla niektórych inwestorów zwiększenie ekspozycji na złoto było odruchową reakcją na fale wzmożonej zmienności na rynkach finansowych. Steve Land z Franklin Equity Group uważa, że popyt na złoto jest bardziej uzasadniony i przedstawia powody uzasadniające optymistyczne prognozy dla złota i akcji spółek powiązanych ze złotem.

 • Kurs złota gwałtownie zyskuje już drugi tydzień z rzędu - tym razem poszedł w górę o ponad trzy procent, odrabiając stratę z przełomu maja i czerwca. Inwestorzy zastanawiają się, kiedy przebije pułap 1300 dolarów za uncję. Szanse są spore, bo już tylko 10 dni dzieli Unię Europejską od kluczowego referendum w Wielkiej Brytanii. Zmienność na rynkach będzie więc ogromna.

 • Złoto i srebro w dół uwaga na podwyżki stóp

  Rynki towarów zareagowały na fakt, że prawdopodobieństwo podwyżki wzrosło do ponad 70%. Ceny złota i srebra spadły z powodu zwiększającego się prawdopodobieństwa podwyżki stóp w USA 15 marca.

 • Waluty: Przed dolarem gorący okres!

  Administracja Trumpa nie podała na razie wielu konkretów dotyczących polityki handlowej i pieniężnej. Zdaniem analityków Saxo Baanku, w kolejnym miesiącu będzie miała trzy okazje, aby zaprezentować więcej szczegółów. Utrzymujemy nasze prognozy mówiące, że dolar osłabnie w dłuższej perspektywie, ponieważ mocniejszy uderzy we wzrost gospodarki USA.