• Informacje na temat:

  kursy franka szwajcarskiego nbp

Artykuły na temat: kursy franka szwajcarskiego nbp
 • ...wymienia nam je na franki po swoim kursie sprzedaży. A jest on z reguły dużo wyższy niż kurs NBP czy kursy obowiązujące w zwykłych kantorach i kantorach internetowych. Jest to więc dodatkowa danina, jaką(...) Odkąd kurs franka...

 • Minister Szczurek zabiera głos ws. franka szwajcarskiego

  Komentarze dotyczące umocnienia franka szwajcarskiego wskazują, że taki ruch powinien sprzyjać obniżkom stóp procentowych NBP, a nie im zapobiegać - ocenił minister finansów Mateusz Szczurek.

 • "Frankową bombę" można było rozbroić już w 2010 roku

  Po każdej kolejnej podwyżce notowań franka szwajcarskiego, rozwiązanie problemu dotyczącego kredytów waloryzowanych w tej walucie, staje się coraz trudniejsze.

 • 8 wskaźników, dzięki którym przewidzisz kursy walut

  Kursy walut bywają kapryśne - przekonały się o tym niedawno osoby, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich. Okazuje się jednak, że istnieją wskaźniki, za pomocą których można w pewnym stopniu przewidzieć wahanie kursu. Na co zatem trzeba zwracać uwagę?

 • NBP: Polski sektor bankowy jest stabilny i odporny na zmienność walut

  Narodowy Bank Polski uważa, że polski sektor bankowy jest stabilny i odporny na szoki zewnętrzne, w tym na zmienność kursu walutowego - podał bank centralny w komunikacie.

 • W poprzednim, świątecznym tygodniu, złoty osłabił się aż 9-11 gr do głównych walut. Kontynuował on wcześniejszą przecenę. Niemniej jednak ten ruch nie tylko wydaje się mieć spekulacyjny charakter, ale przede wszystkim godzi w stabilność polskiej walut. Dlatego, jeżeli nie zostanie samoczynnie mocno skorygowany, to jeszcze przed końcem roku oczekujemy wejścia do gry Narodowego Banku Polskiego (NBP).

 • W umowach kredytów frankowych banki narzucały kredytobiorcom ustalane przez siebie tabele kursowe. Zawierały one wysoką marżę dla banku (spread). Jak same banki dziś przyznają, wynagrodzenie z tytułu spreadów stanowiło istotny element opłacalności produktu kredytowego, gdyż marże na oprocentowaniu kredytu nie były zbyt wysokie.

 • Poranny, piątkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3504 PLN za euro, 3,7228 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7454 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9193 PLN w relacji do funta szterlinga.

 • Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1911 zł za euro, 3,8370 zł wobec dolara amerykańskiego, 3,9071 zł względem franka szwajcarskiego oraz 5,9500 zł w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu kontynuują marsz na północ i wynoszą obecnie 3,105% w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3900 PLN za euro, 3,9804 PLN wobec franka szwajcarskiego, 3,9478 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 5,6584 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,969 proc. w przypadku papierów 10-letnich.