• Informacje na temat:

  kursy walut forint

Artykuły na temat: kursy walut forint
 • Wakacyjne waluty - czeska korona i węgierski forint

  W 2019 r. czeska gospodarka będzie spowalniać, a kurs pary walutowej PLN/CZK znajduje się w trendzie bocznym. Gospodarkę węgierską, podobnie jak sąsiednie Czechy, czeka spowolnienie, część rynku finansowego oczekuje, że węgierski bank centralny w tym roku zacznie podnosić stopy procentowe.

 • Nasza waluta w koszyku najlepszych

  Czerwiec był szóstym z rzędu miesiącem, w którym akcje spółek z rynków wschodzących wypracowały lepsze wyniki na tle instrumentów z rynków rozwiniętych; indeks MSCI EM Index osiągnął zwrot na poziomie 1,1%, natomiast zwrot indeksu MSCI World Index wyniósł 0,4%1. Na przestrzeni całego kwartału indeks MSCI EM Index poszedł w górę o 6,4%, w porównaniu ze wzrostem indeksu MSCI World Index o 4,2%. Kluczowe czynniki napędzające dobre wyniki rynków wschodzących to, m.in. napawające optymizmem dane z...

 • Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nieco mocniejszego PLN na bazie utrzymania słabego dolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2460 PLN za euro, 3,5676 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7326 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6024 PLN w relacji do funta szterlinga.

 • Frank - wczoraj bezpieczna przystań, jutro gorący kartofel?

  Dlaczego nagle inwestorzy odwrócili się od waluty, której siła zaskakiwała przez ostatnie lata? Od 24 lipca frank szwajcarski (CHF) jest najsłabszą walutą na świecie wśród 31 gospodarek krajów rozwiniętych oraz rozwijających się - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3464 PLN za euro, 3,9720 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0173 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 6,0075 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu ponownie wzrosły, gdzie w przypadku papierów 10-letnich jesteśmy już

 • Złoty łamie barierę do franka szwajcarskiego

  Złoty stabilizuje się po piątkowym silnym umocnieniu, w następstwie którego euro i dolar wróciły do poziomów z początku lutego, a frank był najtańszy od 4 miesięcy. Dużo ciekawej jest na GPW, gdzie trwa wyprzedaż po piątkowej zwyżce, sugerująca koniec ponad 4 miesięcznej hossy.

 • Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podbicie dolara po wczorajszych wskazaniach makro z USA.

 • Brexit: Niebezpieczny dla Polski

  Spełnił się scenariusz, który jeszcze kilka godzin temu wydawał się nierealny dla rynków czy bukmacherów. Brytyjczycy zdecydowali się opuścić Unię. Funt rano traci do dolara ponad 10 proc. i spada do 30-letnich minimów. Za franka musimy płacić prawie 4.25 zł, a za euro 4.50 zł. Jak to możliwe, że czujność wszystkich została uśpiona? Co dalej ze złotym? Odpowiada Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl.

 • Początek Brexitu 29 marca!

  Brytyjski minister ds. wyjścia z UE David Davis oświadczył w poniedziałek, że 29 marca rząd "zrealizuje decyzję podjętą przez wyborców w czerwcu zeszłego roku". "Jesteśmy u progu najważniejszych negocjacji naszego pokolenia" - dodał.