• Informacje na temat:

  kursy walut getin bank

Artykuły na temat: kursy walut getin bank
 • ...}}--> Niektóre banki już wprowadziły te zmiany. Jedną z nich jest obniżenie spreadu. Spread to różnica w kursie kupna i sprzedaży danej waluty. Gdy raty kredytu walutowego spłacamy w złotówkach, bank(...) płacimy bankowi. Część banków obniżyła spread, np. Getin do 2,5 proc., PKO BP do 1 proc., mBank do 3 proc., Eurobank do 4 proc., ING Bank Śląski sprzedaje franki po kursie NBP. Niestety, nie...

 • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował w poniedziałek o wszczęciu postępowań przeciwko Deutsche Bank, Getin Noble Bank i Raiffeisen Bank Polska. Wątpliwości Urzędu wzbudziły niejasne zasady ustalania kursów walut przy kredytach hipotecznych.

 • Bank celuje w klienta ze smartfonem

  Wysoko oprocentowane lokaty, szybkie procedury kredytowe, zwrot części wydatków, a nawet darmowe przejazdy komunikacją miejską - tak instytucje finansowe zachęcają do korzystania z aplikacji mobilnych.

 • Pomoc dla frankowiczów: Kancelaria Prezydenta przedstawiła projekt ustawy

  Kancelaria Prezydenta zaprezentowała projekt ustawy wspierającej frankowiczów. Istotą pomocy ma być zastosowanie tzw. kursu sprawiedliwego, po którym doszłoby do przewalutowania zobowiązania. Po ogłoszeniu założeń prezydenckiego projektu, zaczęły spadać kursy akcji większości banków notowanych na warszawskiej giełdzie.

 • Frankowicze wprowadzeni w błąd mogą się uwolnić od kredytów

  Banki nie ujawniały prawdziwych całkowitych kosztów kredytów hipotecznych w walucie obcej - twierdzą prawnicy i składają zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • Nawet 124 zł zapłacisz, jeśli na zagranicznych wakacjach skorzystasz z karty do konta w złotych

  Wybierając się na mecz do Rosji, albo na zagraniczne wakacje, warto pamiętać o dodatkowych kosztach naliczanych przez banki przy okazji przeliczeń kursowych na kartach płatniczych. Można ich uniknąć, np. korzystając z konta walutowego czy usług takich firm jak np. Revolut. To wszytko wymaga jednak nieco zachodu. Najwygodniejsze jest posiadanie jednej karty, z której będziemy korzystać zarówno

 • Rzecznik Finansowy: Wiele umów kredytowych jest nieważnych

  Waloryzacja kredytów "walutowych" może być niezgodna z prawem bankowym - uważa Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow. Jeśli sądy podzielą opinię Rzecznika, konsumenci mogą otrzymać zwrot nadpłaconych odsetek od kredytu. W poniedziałek zaprezentowano raport w tej sprawie.

 • Zaskakujący projekt "nowej" ustawy frankowej

  We wtorek poznaliśmy nowy projekt ustawy prezydenckiej w sprawie kredytów walutowych. Jest to wydarzenie istotne dla wszystkich kredytobiorców i banków, ale także dla całej Giełdy Papierów Wartościowych i złotego.

 • Polskim bankom nie zagrażają konsekwencje czwartkowej decyzji szwajcarskiego banku centralnego - uspokaja Komisja Nadzoru Finansowego. Przypomina dobre wyniki naszych banków w ubiegłorocznych stress testach.

 • Płacenie kartą za granicą może kosztować nawet 189 zł

  Przeliczenia walutowe stosowane przez banki nie należą do najkorzystniejszych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wymiana gotówki jeszcze przed wyjazdem, w kantorze tradycyjnym lub internetowym. Niestety za niektóre usługi za granicą da się zapłacić jedynie kartą kredytową. Expander sprawdził, z jakimi kosztami musimy się liczyć za transakcje bezgotówkowe, w poszczególnych bankach.