• Informacje na temat:

  kursy walut pko

Artykuły na temat: kursy walut pko
 • ...); obniżyć w najbliższych miesiącach spready walutowe; wprowadzić wakacje kredytowe; nie żądać nowych zabezpieczeń od klientów, którzy regularnie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Niektóre banki już wprowadziły te zmiany. Jedną z nich jest obniżenie spreadu. Spread to różnica w kursie kupna i sprzedaży danej waluty. Gdy raty kredytu walutowego spłacamy w złotówkach, bank...

 • Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 11 stycznia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Stelmet od zalecenia "trzymaj" i ceny docelowej na poziomie 32 zł.

 • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania przeciw bankom: BPH, PKO BP i Pekao - poinformował w czwartek Urząd. Jak dodano, to kolejne postępowania dotyczące spreadów. Wątpliwość UOKiK budzą postanowienia dotyczące sposobu określania wysokości kursów walut.

 • PKO BP uruchomił kantor internetowy dla klientów indywidualnych. To kolejny bank, który zaoferował możliwość kupna walut online, a wcześniej taką opcję udostępnił m.in. Alior, mBank, BZ WBK czy ING Bank Śląski. Można w ten sposób kupować walutę na spłatę kredytu walutowego czy na wydatki za granicą, co pozwala ominąć dodatkowe i wysokie koszty związane z przeliczaniem transakcji z karty

 • Stelmet kroczy drogą stałego rozwoju i podboju rynków eksportowych. Przychody Stelmetu rosną od 20 lat w średnim tempie ok. 16% rocznie, dodatkowo spółka generuje silne przepływy finansowe i powinna utrzymać szybkie tempo rozwoju. Rozpoczynamy wydanie rekomendacji od Trzymaj z ceną docelową 32 PLN.

 • Pomoc dla frankowiczów: Kancelaria Prezydenta przedstawiła projekt ustawy

  Kancelaria Prezydenta zaprezentowała projekt ustawy wspierającej frankowiczów. Istotą pomocy ma być zastosowanie tzw. kursu sprawiedliwego, po którym doszłoby do przewalutowania zobowiązania. Po ogłoszeniu założeń prezydenckiego projektu, zaczęły spadać kursy akcji większości banków notowanych na warszawskiej giełdzie.

 • Rzecznik Finansowy: Wiele umów kredytowych jest nieważnych

  Waloryzacja kredytów "walutowych" może być niezgodna z prawem bankowym - uważa Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow. Jeśli sądy podzielą opinię Rzecznika, konsumenci mogą otrzymać zwrot nadpłaconych odsetek od kredytu. W poniedziałek zaprezentowano raport w tej sprawie.

 • Płacisz kartą za granicą? Lepiej uważaj!

  Jeśli wybierasz się na urlop za granicę i będziesz korzystał tam z karty bankowej, to lepiej wcześniej sprawdź jakie prowizje stosuje bank za przeliczanie transakcji na złote. Te sięgają nawet 6 proc! Ale równie ważne jest to, że da się ich uniknąć lub przynajmniej ograniczyć, bez konieczności zabierania gotówki na cały wyjazd.

 • Tanie przewalutowanie. A banki na to: niemożliwe

  Od początku roku Visa przestała pobierać opłaty za tzw. podwójne przewalutowanie. Banki się wściekły. W odpowiedzi część z nich wprowadziła albo podniosła prowizje za transakcje. Podpowiadamy, jak wyjść na swoje. Rozwiązaniem mogą być karty walutowe - mała rzecz, a cieszy.

 • Moody's dokona aktualizacji oceny ratingowej Polski

  Dziś rewizję polskiego ratingu może opublikować agencja Moody's, której obecny rating to A2 z perspektywą negatywną. Zdaniem analityków sytuacja naszych finansów poprawia się, jedyny problem to wysokie zadłużenie.