• Informacje na temat:

  kursy walut wykresy

Artykuły na temat: kursy walut wykresy
 • Obraz sytuacji na rynku jest niezmienny. Nadal czekamy na wybicie z horyzontu. Potwierdzają to wykresy indeksów, gdzie zarówno WIG jak i WIG20 utrzymują się ponad trendem wzrostowym od początku wzrostów z tego roku, obecnie tworząc wyraźny trend boczny. Z wykresów spółek, których udział w indeksach jest dominujący płynie bardziej optymistyczny obraz. Złoty natomiast wygląda niebezpiecznie słabo

 • Bolesny krach nadal trwa; indeks Nikkei spadł w nocy o kolejne 6 proc. i nawet jeszcze bardziej w notowaniach po zamknięciu sesji na rynku kontraktów terminowych, więc jen japoński ma w tej chwili zdecydowanie najlepsze wyniki spośród walut G10. Czy przed nami kolejne spadki na USD/JPY? Krótka odpowiedź brzmi "prawdopodobnie tak". Wielu skupia się teraz na poziomie 93,57, na którym kształtuje się

 • Czy WIG20 uzależniony jest od jakiejś waluty?

  Na rynkach finansowych można doszukać się wielu zależności. Wiadomo na przykład, że indeks WIG20 jest pewnego rodzaju odzwierciedleniem amerykańskiego indeksu S&P500. Czy istnieje korelacja między walutami a indeksem WIG20?

 • Czwartkowa sesja upłynęła pod znakiem dalszych wzrostów złotego. Po południu kurs EUR/PLN spadł w okolice 3,76 zł, a USD/PLN zakończył handel w okolicach 2,80 zł. Można było zauważyć sporą aktywność ze strony zagranicznych inwestorów, którzy uznali informacje napływające ze strony Rady Polityki Pieniężnej. Komunikat towarzyszący podwyżce stóp procentowych był dosyć "jastrzębi", co może sugerować, że RPP podniesie po raz kolejny stopy już w lipcu.

 • Sztuka (nie)prognozowania

  Domagając się od analityków bądź ekonomistów jednoznacznych i dokładnych prognoz, tak naprawdę zakładamy, że znają oni przyszłość. Eksperci Expandera pokazują, jak zgubna może okazać się taka wiara przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, oraz jaka jest alternatywa dla takiego podejścia.

 • Uciekaj od funta!

  W ostatnim okresie jesteśmy świadkami silnej deprecjacji waluty brytyjskiej. Wywołane jest to między innymi osłabieniem tamtejszej gospodarki, a przede wszystkim kryzysem na angielskim rynku nieruchomości.