• Informacje na temat:

  lata pracy a emerytura

Artykuły na temat: lata pracy a emerytura
 • W tym roku skończę 62 lata i zastanawiam się nad przejściem na wcześniejszą emeryturę. Czy to się w ogóle opłaca? Maryla z Babiegomostu.

 • Staż pracy może warunkować prawo do emerytury?

  Resort pracy analizuje kryterium minimalnego stażu pracy, które warunkowałoby nabycie praw emerytalnych. To miałoby rozwiązać problem groszowych emerytur, których według ZUS przybywa z roku na rok. Kluczowym założeniem reformy emerytalnej jest likwidacja OFE i rozdzielenie zgromadzonych w nich aktywów pomiędzy Fundusz Rezerwy Demograficznej a otwarte fundusze inwestycyjne. Zmiany miałyby wejść

 • Za dziewięć miesięcy znów stanie się dostępna dla obywateli wcześniejsza emerytura. Ale to jest tylko przywilej. I wcale nie trzeba z niego skorzystać.

 • Sejm odrzucił projekt PSL dotyczący emerytury po 40 latach pracy

  Sejm nie będzie pracował nad projektem PSL dot. przechodzenia na emeryturę po 40 latach pracy; posłowie w głosowaniu przychylili się do wniosku klubu Nowoczesnej i odrzucili projekt w pierwszym czytaniu.

 • ...rośnie liczba wniosków o wypłatę takiej emerytury. Ze świadczeń tych mogą skorzystać kobiety, które ukończyły 62 lata oraz mężczyźni po 65. roku życia. Dodatkowy warunek to posiadanie odpowiedniej(...) zmniejszenie lub wstrzymanie wypłaty renty czy wcześniejszej emerytury. Co bardzo ważne, by dostać to świadczenie nie trzeba się zwalniać z pracy. Jest to więc niejako wypłacany przez ZUS dodatek do...

 • Szef NSZZ "Solidarność" zdradził szczegóły porozumienia zawartego z Andrzejem Dudą w zakresie zmian w systemie emerytalnym i prawie pracy.

 • Mogą z niej skorzystać kobiety, które ukończyły 62 lata oraz mężczyźni po 65. roku życia. Dodatkowy warunek to posiadanie odpowiedniej liczby okresów składkowych i nieskładkowych. Dla kobiet muszą(...). 65 lat i pięć miesięcy). W przypadku płci pięknej rzecz ma się gorzej. Częściowa emerytura przysługiwać będzie w pierwszej kolejności paniom, które urodziły się w pierwszym kwartale 1959 r., a nie...

 • Rafalska: Do emerytury minimum pięcioletni staż pracy

  Na pewno chcemy zlikwidować emerytury groszowe. Nie będzie już świadczeń za 4 gr. One kompromitują państwo i podnoszą koszty administracyjne systemu - mówi DGP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 • ...60 (u kobiet) lub 65 lat (u mężczyzn). Druga kwestia to staż pracy: panie będą musiały udowodnić 20 lat okresów składkowych i nieskładkowych (a więc o 2 lata mniej niż obecnie), a panowie – bez zmian(...), któremu do emerytury brakują 4 lata. Dotyczy to zarówno osób, które obowiązuje dotychczasowy wiek emerytalny, jak również tych objętych nowymi przepisami. 5. Minimalna emerytura W 2017

 • Polacy akceptują różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn. I chcą stażu pracy jako kryterium. Sondaż, który dla DGP przeprowadził Panel Badawczy Ariadna, pokazuje, że za zróżnicowaniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn opowiada się ponad połowa ogółu badanych.