• Informacje na temat:

  leasing operacyjny

Artykuły na temat: leasing operacyjny
 • Co piąty polski przedsiębiorca korzysta z leasingu, bo niemal zawsze jest to bardziej opłacalne niż kupienie samochodu lub maszyn za gotówkę albo na kredyt....

 • Leasing operacyjny w świetle podatku dochodowego

  Spółka zawarła umowę leasingu operacyjnego samochodu osobowego. Przepisy ustawy o PDOP uzależniają jednak zakwalifikowanie umowy do określonego rodzaju umowy leasingowej od tego, czy suma ustalonych w niej opłat jest niższa od wartości początkowej środka trwałego będącego przedmiotem takiej umowy. Czy warunki do uznania danej umowy za leasing operacyjny bada leasingodawca, czy też leasingobiorca?

 • Kim są pracownicy do zadań specjalnych?

  ...pracownika). Zajmujące się leasingiem pracowniczym firmy zapewniają też najczęściej możliwość szybkiej zmiany osoby przychodzącej na zastępstwo, jeśli dojdziemy do wniosku, że nie odpowiada ona...

 • Wydatki na paliwo do samochodu osobowego wziętego w leasing operacyjny

  Spółka zamierza zawrzeć umowę leasingu operacyjnego, której przedmiotem będzie samochód osobowy. Czy wydatki na zakup paliwa do tego pojazdu będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów bez ograniczenia "kilometrówką"?

 • Przedsiębiorcy lecą po leasing na samolot

  Ultralekki samolot to wydatek rzędu 200 tys. zł, to tyle, co wysokiej klasy samochód. Ze względu na optymalizację kosztów, przedsiębiorcy najczęściej wybierają leasing operacyjny jako sposób finansowania samolotu firmowego*

 • Leasing, ale jaki?

  Kiedy po długich przemyśleniach i rozważaniu czy kupić samochód, czy wziąć go w leasing przedsiębiorca wybiera to drugie, to nie jest to koniec jego decyzji. Leasing także może być różny i warto poświęcić więcej czasu, żeby wybrać najlepszą opcję. Właściciel firmy może zdecydować się na leasing finansowy i operacyjny, a każda z tych umów powoduje inne skutki podatkowe.

 • Resort finansów idzie na wojnę z leasingiem

  Trwają prace nad nowymi przepisami dotyczącymi leasingów. Projekt regulacji, które mają obowiązywać już od 2019 roku, wzbudza kontrowersje. Ministerstwo Finansów przekonuje o zgodności zmian z konstytucją, bazując na własnych ekspertyzach. Jednak zdaniem znawców tematu, przygotowane zapisy naruszają ustawę zasadniczą.Specjaliści jednoznacznie wskazują, że prawo nie może działać wstecz. I grzmią

 • Leasing czy wynajem?

  Wybór przede wszystkim zależy od polityki flotowej oraz potrzeb firmy. Jeżeli firma zakłada użytkowanie auta w okresie dłuższym niż pięć lat, wówczas często opłaca się nabyć samochód w klasycznym leasingu z niską wartością odkupu.

 • TSUE: Podatek od leasingu, czyli kolejne potencjalne problemy dla podatników

  Funkcjonujące dotychczas stosunkowo jasne i korzystne dla podatników zasady rozliczania leasingu mogą ulec zmianie. Ma to związek z jednym z najnowszych orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które zostało wydane 4 października 2017 r. w sprawie C-164/16. Orzeczenie to zalicza do leasingu finansowego to, co na gruncie polskiej ustawy o VAT kwalifikowane jest jako leasing operacyjny.

 • Leasing czy kredyt: Na obu można zyskać?

  Na koniec 2016 roku wartość kredytów inwestycyjnych sięgnęła 114,5 mld zł, gdy łączna wartość aktywnego portfela firm leasingowych wyniosła 105,1 mld zł - wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Dla firm kredyt i leasing to główne zewnętrzne źródła finansowania.