• Informacje na temat:

  leasing samochodowy

Artykuły na temat: leasing samochodowy
 • Co piąty polski przedsiębiorca korzysta z leasingu, bo niemal zawsze jest to bardziej opłacalne niż kupienie samochodu lub maszyn za gotówkę albo na kredyt....

 • Rynek kredytów samochodowych wzrósł o 15 procent

  W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku w Polsce sprzedano ponad 213 tys. nowych samochodów - podał European Automobile Manufacturer's Association. To o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. O tyle samo wzrósł rynek kredytów samochodowych. Większość klientów salonów stanowią firmy. Dzięki ich zakupom bardzo dobre wyniki notuje też branża leasingowa.

 • Jak wydać mniej na prąd i mieszkanie

  ...i jeden termin płatności. Skonsolidować możesz każdy kredyt – samochodowy, na karcie, konsumpcyjny, hipoteczny. Konsolidacja jest opłacalna zwłaszcza, gdy jeden z kredytów jest drogi, np. kredyt(...). zł! Nie musisz kupować auta za gotów kę – możesz wziąć je w leasing. Ale uwaga! Samochód musi mieć ładowność minimum 500 kg (może być z tzw. kratką). Pamiętaj! Warto skorzystać z tej możliwości...

 • Leasing czy kredyt: Na obu można zyskać?

  Na koniec 2016 roku wartość kredytów inwestycyjnych sięgnęła 114,5 mld zł, gdy łączna wartość aktywnego portfela firm leasingowych wyniosła 105,1 mld zł - wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Dla firm kredyt i leasing to główne zewnętrzne źródła finansowania.

 • Andrzej Krzemiński, prezes PKO Leasing: Chcemy przekonać Kowalskiego do leasingu

  Wierzę w to, że branża znajdzie też sposób, żeby dotrzeć do osób fizycznych podobnie jak to jest na Zachodzie. Ten proces powoli się zaczyna, ale wciąż jesteśmy na etapie Iphone'a 1 a teraz mamy już IphoneX - mówi w wywiadzie dla Interii Andrzej Krzemiński, prezes PKO Leasing.

 • Leasing, ale jaki?

  Kiedy po długich przemyśleniach i rozważaniu czy kupić samochód, czy wziąć go w leasing przedsiębiorca wybiera to drugie, to nie jest to koniec jego decyzji. Leasing także może być różny i warto poświęcić więcej czasu, żeby wybrać najlepszą opcję. Właściciel firmy może zdecydować się na leasing finansowy i operacyjny, a każda z tych umów powoduje inne skutki podatkowe.

 • Koniec rekordów w branży leasingowej?

  Z najświeższych danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że w 2018 roku wartość umów leasingowych wyniosła 82,6 mld zł. Dynamika inwestycji finansowanych leasingiem i pożyczką na poziomie prawie 22 proc. rok do roku była najwyższą, jaką polski sektor leasingowy odnotował od 11 lat. Połowę tej wartości "nazbierały" samochody lekkie, czyli te do 3,5 ton.

 • Idea Bank kupuje Getin Leasing, powstanie największa firma leasingowa w Polsce

  Idea Bank kupi Getin Leasing - transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu trzech lat.

 • W pierwszym kwartale br. branża leasingowa sfinansowała środki trwałe o wartości netto 13 002,4 mld zł, czyli o 23 proc. więcej niż przed rokiem. Wyniki są wyższe od prognozowanych. To również rekordowy okres dla BZ WBK Leasing, który umocnił trzecią pozycję na rynku, finansując aktywa o wartości blisko 1 mld zł netto, tj. o 25 proc. więcej niż przed rokiem.

 • zostanie wzięty w leasing.