• Informacje na temat:

  lech kaczynski prezydent

Artykuły na temat: lech kaczynski prezydent
 • Lech Kaczyński się myli?

  Zdaniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przepisy blokują działania inspekcji pracy, dlatego trzeba ją wzmocnić. Dziennikarze "Pulsu Biznesu" sprawdzili, że kontroluje ona coraz więcej firm i ma świetne wyniki.

 • To nieprawda, że zmarły prezydent Lech Kaczyński nie chciał nadzoru państwowego nad SKOK-ami, złożył bowiem w 2008 roku własny projekt ustawy, który taki nadzór przewidywał - głosi wtorkowe oświadczenie Kasy Krajowej SKOK.

 • Pracownicy będą chronieni przed zwolnieniami

  Prezydent Lech Kaczyński złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych - poinformowało biuro prasowe Prezydenta RP. Nowe propozycje mają zabezpieczyć osoby zatrudnione w firmie na stałe przed rozwiązywaniem z nimi umowy, by w ich miejsce przyjąć pracowników tymczasowych.

 • Marek Sawicki: Prezydent nawoływał do zgody, a nie miał dla mnie czasu

  - Prezydent Andrzej Duda, w odróżnieniu od poprzedników, ani na dożynkach w Częstochowie, ani w Spale nie zaprosił mnie na rozmowę o rolnictwie, potraktował mnie jak zwyczajnego konkurenta politycznego, a przecież nawoływał do budowania zgody i porozumienia - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.

 • Prezydent Duda dla "DGP": Zaskoczyło nagłe pojawienie się ustawy o IPN, a potem tempo prac nad nią

  mln Polaków narodowości polskiej. Za pomoc Żydom groziła kara śmierci - mówi w rozmowie z Piotrem Zarembą prezydent Andrzej Duda.

 • Pierwszy w tym roku metanowiec z ładunkiem gazu LNG dotarł do Terminalu LNG im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu - poinformował w poniedziałek operator gazociągów przesyłowych Gaz-System.

 • W czwartek, 6 września, do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu zawinie kolejny metanowiec z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego. Będzie to już 40. dostawa LNG do Polski.

 • Łukasz Hardt i Kamil Zubelewicz nowymi członkami RPP

  Prezydent Andrzej Duda powołał Łukasza Hardta i Kamila Zubelewicza na nowych członków Rady Polityki Pieniężnej - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Nowo powołani członkowie RPP 20 lutego br. zastąpią Adama Glapińskiego i Andrzeja Kaźmierczaka.

 • Amerykański skroplony gaz LNG już w Polsce

  Dziś w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu nastąpił uroczysty odbiór pierwszej dostawy gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Pod koniec kwietnia Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało kontrakt na dostawę tego surowca z amerykańską firmą Cheniere Energy. To pierwsza dostawa błękitnego paliwa z USA do tego terminala.

 • Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy skargi na ustawę o SKOK-ach

  Trybunał Konstytucyjny w końcu lipca zajmie się skargami na nowelizację ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych z 2013 roku. TK będzie rozpatrywać cztery wnioski - prezydenta Bronisława Komorowskiego, dwa grupy posłów PiS i grupy senatorów PiS.