• Informacje na temat:

  lech witecki

Artykuły na temat: lech witecki
 • Na remonty i odbudowę polskiej sieci drogowej potrzeba co najmniej 1,5 mld zł rocznie. Z kolei w tym roku GDDKiA wyda na prace nawierzchniowe około 480 mln zł. Według Lecha Witeckiego, szefa GDDKiA, remonty powinny być finansowane ze środków pochodzących z systemu viaTOLL.

 • W 2009 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może ogłosić przetargi na około 75 mld zł - poinformował p.o. generalnego dyrektora GDDKiA Lech Witecki.

 • GDDKiA: pęknięcia na autostradach to nie efekt mrozów, a niedbalstwa

  - Pęknięcia na budowanych odcinkach autostrad nie powstały w wyniku mrozów, a niedbalstwa wykonawców - powiedział we wtorek p.o. generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad Lech Witecki. Dodał, że wszyscy wykonawcy A2 przedstawili już programy naprawcze.

 • Szef GDDKiA: Możliwe, że wydamy mniej niż 30 mld zł na drogi w tym roku

  - Tempo prac na poszczególnych budowach rzeczywiście spada - mówi Lech Witecki, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Problemy finansowe firm budowlanych i spowolnienie prac z tym związane może oznaczać, że z tegorocznego budżetu na budowę dróg nie wszystko zostanie wydane.

 • -Negocjacje ws. budowy dwóch odcinków autostrady A2 między Strykowem a Konotopą są prowadzone z dwoma konsorcjami - poinformował p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki. Witecki poinformował, że GDDKiA wybrała polsko-czesko-niemieckie konsorcjum, w skład którego wchodzą Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) do dalszych negocjacji dotyczących dokończenia odcinka C autostrady

 • Zmiana na stanowisku szefa GDDKiA

  Premier Donald Tusk odwołał Lecha Witeckiego z funkcji pełniącego obowiązki dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - poinformował w czwartek resort infrastruktury i rozwoju.

 • Drogowcy - tak tanio się nie da

  Wykonawcy tak ostro licytowali, by zdobyć kontrakty na budowę dróg, że nie uwzględnili w kalkulacjach wzrostu cen materiałów. Teraz chcą dodatkowych pieniędzy, ale rząd nie zamierza im dopłacać - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • A2 nie dojedzie do granicy na Euro 2012

  Załamały się negocjacje w sprawie A2 z Nowego Tomyśla do granicy w Świecku. Jak nieoficjalnie dowiedział się "WSJ Polska", koncesjonariusz trasy Autostrada Wielkopolska rezygnuje z budowy. Inwestycję będzie musiała przejąć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ale raczej nie zdąży jej zakończyć przed Euro 2012.

 • Koniec litości dla fuszerek!

  Koniec z fuszerkami na budowach nowych autostrad i dróg. Po wykryciu niedoróbek (m.in. za mało asfaltu w asfalcie) oddanej niecały rok temu obwodnicy Wyszkowa pod Warszawą, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że wyłapie partaczy - informuje "Metro".