• Informacje na temat:

  legitymacja studencka

Artykuły na temat: legitymacja studencka
 • Ulgowe bilety, darmowa opieka lekarska, czasami żłobek dla dziecka – na to może liczyć studencka brać.

 • Powracają miliony studenckich długów

  Czesne niezapłacone przed 1 października 2014 r. przedawnia się dopiero po 10 latach. Firmy windykacyjne i uczelnie nie odpuszczą zaległych płatności.

 • Skąd wziąć pieniądze na studenckie życie? Na mieszkanie, jedzenie? Stypendia otrzymują najzdolniejsi lub najbiedniejsi. A co mają zrobić pozostali?

 • Pieniądze dla studenta

  Skąd wziąć pieniądze na studiowanie? Oprócz standardowego i najczęściej wykorzystywanego źródła dochodów, jakim są rodzice, wsparcia można szukać u rektora, ministra albo w banku. Można też pracować dorywczo. Oto nasz przewodnik po stypendiach socjalnych, naukowych i dla niepełnosprawnych, kredytach studenckich oraz możliwościach zarabiania w pracy tymczasowej.

 • ...ubezpieczenia przez uczelnię (druk ZUS ZZA) oraz legitymacja studencka lub doktorancka. dla osoby nieubezpieczonej, spełniającej kryterium dochodowe uprawniające do otrzymywania świadczeń(...), legitymacja ubezpieczeniowa z aktualnym wpisem i pieczątką pracodawcy; dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą druk zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego oraz aktualny dowód...

 • Już nie musisz nosić dowodu osobistego. Twoją tożsamość potwierdzi telefon

  11 maja 2017 r. ruszył pilotaż ministerialnego programu mDokumenty. Mieszkańcy Koszalina, Ełku i Łodzi jako pierwsi w Polsce sprawdzą, jak wygląda w praktyce korzystanie z elektronicznych dowodów osobistych. W lipcu posługiwanie się nimi będzie już możliwe w całym kraju. Z czasem usługa zostanie wdrożona dla kolejnych dokumentów, między innymi prawa jazdy, legitymacji studenckiej czy karty miejskiej.

 • Jak sfinansować studia

  ...% ). Komunikacja miejska: każdy student ma prawo do 50% ulgi. Legitymacja studencka: pozwala uzyskać zniżki np. w muzeach, teatrach, restauracjach.

 • Jak przygotować się do roku akademickiego?

  Na co zwrócić uwagę przed 1 października, by początek roku akademickiego nie okazał się prawdziwym koszmarem?

 • Gdy wyjeżdżasz tymczasowo do innego kraju Unii – turystycznie, do pracy, czy uczyć się, pamiętaj, by zabrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

 • Tożsamość potwierdzisz przez telefon

  Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło rządową aplikację mObywatel, która będzie elektronicznym portfelem z różnymi dokumentami. Pierwszą usługą dostępną w aplikacji jest mTożsamość. Za jej pomocą można potwierdzić swoją tożsamość w kontaktach z innymi obywatelami czyli np. w sytuacji stłuczki samochodowej czy wynajmu mieszkania. Na razie niestety nie można posługiwać się taką formą dokumentu w kontaktach z administracją państwową, bo są opóźnienia w uchwaleniu potrzebnych do tego przepisów.