• Informacje na temat:

  leki refundowane

Artykuły na temat: leki refundowane
 • Aktualności-Leki i na stronie: www.bil.aptek.pl. Obejmuje ona kilka grup: specyfiki wydawane bezpłatnie (B), których cena jest równa tzw. limitowi finansowania (ustalanemu dla każdego preparatu) lub...

 • Jest projekt styczniowej listy leków refundowanych

  W związku z wygasającym okresem decyzji refundacyjnych dla około 2500 leków, styczniowa lista refundacyjna budzi wiele emocji. Resort zdrowia opublikował projekt obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, który wejdzie w życie 1 stycznia 2019.

 • Nowe leki refundowane od września 2016

  ...), astmy (mometazon), padaczki (lakozamid), moczenia nocnego (desmopresyna) czy grzybicy (posakonazol). Pełną listę refundowanych leków znajdziemy na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: Leki dla(...) (dostępnego na stronie Ministerstwa Zdrowia). Zawiera 1129 pozycji (1129 preparatów), obejmujących 68 substancji czynnych. Objęte bezpłatnym dostępem są leki stosowane w leczeniu chorób wieku podeszłego...

 • Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje rozwiązanie problemu braku niektórych leków w aptekach. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro chce zakazać działalności specjalnie zakładanych aptek i hurtowni, których jedynym celem jest wywóz leków.

 • Na liście znajduje się 76 nowych produktów. Między innymi chorzy na cukrzycę dostaną lepszą długo działającą insulinę, cierpiący na wirusowe zapalenie wątroby typu C lek umożliwiający leczenie bez interferonu, a pacjenci muszący korzystać z chemioterapii – lek przeciw ciężkim zakażeniom grzybiczym. PAMIĘTAJ! Wszystkie leki refundowane możesz otrzymać za częściową odpłatnością – jest to 30 lub...

 • Nowe leki dla chorych z przerostem gruczołu krokowego, a także na wirusowe zapalenie wątroby typu C znalazły się na liście leków refundowanych. Zacznie ona obowiązywać od 1 września. Minister zdrowia podpisał obwieszczenie w tej sprawie - poinformował w środę resort.

 • ...znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia: www.mz.gov.pl oraz w Dzienniku Urzędowym ministra zdrowia nr 52 z 23.12.2013 roku. Lekarz wystawiając receptę na refundowane leki, prosi pacjenta(...). Odpłatność za leki: ile pacjent zapłaci z własnej kieszeni Wyższa niż dotąd może być opłata ryczałtowa za niektóre leki. Opłata ryczałtowa, to kwota ustalona odgórnie, jaką pacjent płaci za niektóre...

 • Które leki mają być tańsze, a które droższe od 1 września

  Ministerstwo Zdrowia opublikowało już projekt nowej listy leków refundowanych. Wiele z leków potanieje o kilkadziesiąt złotych, a np. stosowany w raku prostaty o ponad 306 zł na paczce medykamentu. Inne jednak podrożeją. Na liście znalazł się też - jako bezpłatny - lek na raka jajnika, o który walczyła wokalistka Kora.

 • Nasi bliscy zwykle wydają wielkie sumy na leki albo badania lekarskie. Teraz pojawia się spora szansa, by te wydatki chociaż trochę ograniczyć. Przemysław Gronowski, prawnik, tłumaczy, co zmieniło się w przepisach i jak z nich skorzystać.

 • Jak zmienią się ceny leków? Noworoczna lista refundacyjna bez konsultacji z chorymi

  Od nowego roku wzrosną ceny niektórych leków stosowanych przy przeszczepach. Resort uspokaja, że około 15 tys. pacjentów będzie miało dostęp do tańszych, tak samo skutecznych zamienników.