• Informacje na temat:

  leków refundowanych nowa lista

Artykuły na temat: leków refundowanych nowa lista
 • Na liście znajduje się 76 nowych produktów. Między innymi chorzy na cukrzycę dostaną lepszą długo działającą insulinę, cierpiący na wirusowe zapalenie...

 • Od dziś nowa lista leków refudnowanych

  Od dziś zacznie obowiązywać nowa lista leków refundowanych, na której znajdzie się 46 nowych produktów dostępnych w aptekach, dla 191 obniżone zostaną ceny. Zmiany dotyczą też m.in. preparatów stosowanych w programach lekowych.

 • Większość leków ma tańsze odpowiedniki. Aptekarz ma obowiązek poinformować cię, że możesz wykupić tańszy lek, w tej samej dawce i o tym samym wskazaniu.

 • Nowe leki dla chorych z przerostem gruczołu krokowego, a także na wirusowe zapalenie wątroby typu C znalazły się na liście leków refundowanych. Zacznie ona obowiązywać od 1 września. Minister zdrowia podpisał obwieszczenie w tej sprawie - poinformował w środę resort.

 • ..., w których powinien przyjmować pacjentów; – odmowa wizyty domowej u obłożnie chorego pacjenta. leki z nowej listy Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowa lista leków refundowanych (ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Min. Zdrowia z 2015 r. poz. 86). Przykładowe nowości: wprowadzono obniżkę cen 94 leków stosowanych w chemioterapii i programach lekowych. Na listę refundowanych weszły m.in.: mitoxantron...

 • Leki w Polsce taniutkie jak barszcz?

  Po wejściu w życie 1 stycznia 2012 r. ustawy refundacyjnej nastąpiła "olbrzymia, rewolucyjna zmiana" dotycząca pacjentów, firm farmaceutycznych, firm pośredniczących i lekarzy. Ceny leków w Polsce należą obecnie do najniższych w Europie i systematycznie maleją, średnia dopłata do leku refundowanego to mniej niż 10 zł.

 • ...raka i nową substancję stosowaną w leczeniu schizofrenii czy choroby Parkinsona. Pełna lista leków refundowanych znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: www.mz.gov.pl w zakładce(...), dzieci i młodzież do 18. roku życia. Lista tych specyfików co dwa miesiące podlega aktualizacji, co umożliwia wprowadzenie na nią nowych produktów. Np. w lipcu dopisano do niej preparaty...

 • Które leki mają być tańsze, a które droższe od 1 września

  Ministerstwo Zdrowia opublikowało już projekt nowej listy leków refundowanych. Wiele z leków potanieje o kilkadziesiąt złotych, a np. stosowany w raku prostaty o ponad 306 zł na paczce medykamentu. Inne jednak podrożeją. Na liście znalazł się też - jako bezpłatny - lek na raka jajnika, o który walczyła wokalistka Kora.

 • Nowe leki refundowane od września 2016

  Od 1 września uległ zmianie wykaz leków refundowanych. Sprawdź, czy znalazły się na nim Twoje lekarstwa.

 • Jak zmienią się ceny leków? Noworoczna lista refundacyjna bez konsultacji z chorymi

  Od nowego roku wzrosną ceny niektórych leków stosowanych przy przeszczepach. Resort uspokaja, że około 15 tys. pacjentów będzie miało dostęp do tańszych, tak samo skutecznych zamienników.