• Informacje na temat:

  leszek cichy

Artykuły na temat: leszek cichy
 • Granice krytyki w pracy

  Mówi się, że przychodzi się do pracy, ale odchodzi od szefa. Jak nie doprowadzić do sytuacji albo ja, albo on - radzi Leszek Mellibruda, psycholog biznesu, Active Business Mind.

 • Wyprzedaż - cichy pogromca domowego budżetu

  Klienci galerii handlowych wydają w nich średnio 714 zł miesięcznie 1 , najwięcej na żywność oraz ubrania. Sięgamy po portfel częściej, gdy w sklepach pojawiają się wyprzedaże, a - jak wskazują eksperci - zamiast gotówki, coraz chętniej wyciągamy z niego karty płatnicze. Niestety taka forma regulowania rachunków utrudnia kontrolowanie wydatków, zwłaszcza, jeśli posługujemy się kartami kredytowymi. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego radzą, jak ustrzec się przed nadmiernymi wydatkami,...

 • Za wywóz śmieci zapłacimy więcej. Mimo starań gmin

  Gminy ogłaszają po dwa, a nawet trzy postępowania na odbiór odpadów, licząc, że firmy zejdą z cen. Ostatecznie najczęściej jednak nie mają wyboru i muszą podwyższać opłaty mieszkańcom.

 • Kowalczyk nie wyklucza szybkich dymisji w państwowych spółkach. Resort Skarbu Państwa pod lupą

  Nowy nadzorca państwowych spółek nie wyklucza szybkich dymisji. Henryk Kowalczyk, który od wczoraj pełni obowiązki odwołanego ministra Dawida Jackiewicza, zapowiada, że w przyszłym tygodniu weźmie swój nowy resort pod lupę.

 • Frankowicze: Gdzie jesteśmy dziś?

  Czy zapowiada się, aby projekt ustawy o przewalutowaniu kredytów "frankowych" szybko trafił do Sejmu?

 • Nowoczesna wezwała koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro do przedstawienia w Sejmie informacji na temat obecnej sytuacji w spółkach Skarbu Państwa - poinformowali podczas wtorkowej konferencji prasowej politycy tego ugrupowania.

 • Wrzesiński Tonsil zostanie zlikwidowany - orzekł poznański sąd. Upadek giełdowej firmy może oznaczać również koniec kilku powiązanych z nią spółek - w tym produkującego głośniki Tonsilu Polska.

 • Merytoryczna i ważna debata o przyszłości państwa i gospodarki nie toczy się dziś w Sejmie. Na czele krytykujących rząd ekonomistów stanął Leszek Balcerowicz, były wicepremier i prezes NBP.

 • Maleją szanse na to, że Bayererische Landesbank zostanie partnerem Banku Współpracy Europejskiej. Na razie Warszawski bank będzie musiał radzić sobie sam.

 • Bracia z Kremla, czyli szpiegowskie macki w Lehman Brothers

  Gdy 15 września 2008 r. Lehman Brothers ogłosił upadłość, rynki finansowe były zaszokowane. Ówczesny prezydent USA, George W. Bush, dał wyraźny sygnał, że zamierza ratować upadające instytucje finansowe na koszt podatników. Dlaczego więc dla Lehman Brothers zrobiono wyjątek? 158 lat tradycji banku i niezły wizerunek wydawały się stawiać go w roli faworyta do skorzystania z "kół ratunkowych".