• Informacje na temat:

  liberalizacja

Artykuły na temat: liberalizacja
 • Pracownicy z Ukrainy coraz ważniejsi dla polskiego rynku pracy

  Dziennie tylko przez Dworzec Zachodni przybywa do pracy w Polsce blisko 4 tys. Ukraińców. W 2016 roku pracowało ich w naszym kraju ponad 1,2 mln, a ich liczba wciąż dynamicznie rośnie. Z roku na rok pracownicy ze Wschodu stają się coraz istotniejszą grupą na rynku pracy, szczególnie w okresie prac sezonowych. Liberalizacja przepisów wizowych Unii Europejskiej dla Ukraińców sprawia jednak, że...

 • Cenowe spory z Gazpromem, kwestie taryf, wyczekiwane uruchomienie gazoportu to tematy, które zdominowały ostatnie miesiące w branży. Każdy z nich ważny jest nie tylko dla gazowników, ale także dla gospodarki i obywateli.

 • Szwed: Zmiany w prawie pracy etapowe, w konsensusie z partnerami społecznymi

  - Zmiany w prawie pracy będą wprowadzane etapowo, w konsensusie z partnerami po stronie pracowników i pracodawców - zapewnił we wtorek związkowców z Solidarności wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed. Związek podtrzymał swój sprzeciw wobec liberalizacji prawa pracy.

 • Bardzo ważne zmiany dla rynku gazu

  Senat poparł dziś nowelizację prawa energetycznego i niektórych innych ustaw. Dostosowuje ona polskie przepisy do wymogów unijnych i pozwoli na stopniową liberalizację rynku gazu.

 • Świat według pracownika

  Dalsza liberalizacja rynku pracy może się okazać mniej opłacalna dla gospodarki niż inwestowanie w ludzi. Wystarczy połączyć elastyczność z bezpieczeństwem zatrudnienia.

 • Liberalizacja rynku gazu przyniosła pierwsze efekty - ceny spadają

  Zaczęliśmy sprowadzać gaz do Polski z różnych kierunków. Otwarcie rynku spowodowało nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego kraju - spadły także ceny surowca.

 • Za cudzoziemca 50 albo 100 zł

  ...nie mają oni bowiem szans zarobić wystarczających pieniędzy, by wyjazd był dla nich opłacalny. KPP postuluje więc zlikwidowanie trzymiesięcznego ograniczenia. "Dalsza liberalizacja tych przepisów...

 • Rynki apteczne w Europie dążą do liberalizacji

  W Europie nie ma jednego, dominującego modelu rynku aptecznego. Jeżeli jednak na rynkach tych dokonują się zmiany, zwykle idą one w kierunku liberalizacji, gdyż przynosi to oszczędności dla płatnika i pacjenta.

 • ​Rynek pracy czekają duże zmiany prawne. Umowa na czas określony maksymalnie na 33 miesiące

  Najprawdopodobniej w 2015 roku zostaną wprowadzone zmiany w Kodeksie pracy dotyczące ograniczenia umów terminowych i wzrostu stabilizacji zatrudnienia. Zgodnie z propozycją MPiPS przedsiębiorca będzie mógł zatrudnić pracownika w ramach maksymalnie trzech umów terminowych, ale nie dłużej niż na 33 miesiące. Kolejna umowa będzie umową o pracę na czas nieokreślony. Za 2,5 miesiąca liberalizacji ulegną przepisy dotyczące wykonywania badań lekarskich przez pracowników.

 • W mijającym tygodniu uwaga rynków finansowych skupiona była wokół Chin, gdzie bank centralny dokonał liberalizacji polityki kursowej i teraz analitycy i ekonomiści próbują rozwikłać układankę, na ile osłabienie chińskiego juana przyniesie dezinflacyjną presję w ujęciu globalnym?