• Informacje na temat:

  liberalizacja

Artykuły na temat: liberalizacja
 • Nie będzie na razie liberalizacji polityki migracyjnej. Cudzoziemcy poczekają do wyborów

  Stanęły prace nad ustawą, która miała zliberalizować politykę migracyjną. A tym samym ulżyć przedsiębiorcom.

 • Cenowe spory z Gazpromem, kwestie taryf, wyczekiwane uruchomienie gazoportu to tematy, które zdominowały ostatnie miesiące w branży. Każdy z nich ważny jest nie tylko dla gazowników, ale także dla gospodarki i obywateli.

 • Pracownicy z Ukrainy coraz ważniejsi dla polskiego rynku pracy

  Dziennie tylko przez Dworzec Zachodni przybywa do pracy w Polsce blisko 4 tys. Ukraińców. W 2016 roku pracowało ich w naszym kraju ponad 1,2 mln, a ich liczba wciąż dynamicznie rośnie. Z roku na rok pracownicy ze Wschodu stają się coraz istotniejszą grupą na rynku pracy, szczególnie w okresie prac sezonowych. Liberalizacja przepisów wizowych Unii Europejskiej dla Ukraińców sprawia jednak, że...

 • Bardzo ważne zmiany dla rynku gazu

  Senat poparł dziś nowelizację prawa energetycznego i niektórych innych ustaw. Dostosowuje ona polskie przepisy do wymogów unijnych i pozwoli na stopniową liberalizację rynku gazu.

 • Szwed: Zmiany w prawie pracy etapowe, w konsensusie z partnerami społecznymi

  - Zmiany w prawie pracy będą wprowadzane etapowo, w konsensusie z partnerami po stronie pracowników i pracodawców - zapewnił we wtorek związkowców z Solidarności wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed. Związek podtrzymał swój sprzeciw wobec liberalizacji prawa pracy.

 • Liberalizacja rynku gazu przyniosła pierwsze efekty - ceny spadają

  Zaczęliśmy sprowadzać gaz do Polski z różnych kierunków. Otwarcie rynku spowodowało nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego kraju - spadły także ceny surowca.

 • Świat według pracownika

  Dalsza liberalizacja rynku pracy może się okazać mniej opłacalna dla gospodarki niż inwestowanie w ludzi. Wystarczy połączyć elastyczność z bezpieczeństwem zatrudnienia.

 • Rynki apteczne w Europie dążą do liberalizacji

  W Europie nie ma jednego, dominującego modelu rynku aptecznego. Jeżeli jednak na rynkach tych dokonują się zmiany, zwykle idą one w kierunku liberalizacji, gdyż przynosi to oszczędności dla płatnika i pacjenta.

 • Za cudzoziemca 50 albo 100 zł

  ...nie mają oni bowiem szans zarobić wystarczających pieniędzy, by wyjazd był dla nich opłacalny. KPP postuluje więc zlikwidowanie trzymiesięcznego ograniczenia. "Dalsza liberalizacja tych przepisów...

 • W mijającym tygodniu uwaga rynków finansowych skupiona była wokół Chin, gdzie bank centralny dokonał liberalizacji polityki kursowej i teraz analitycy i ekonomiści próbują rozwikłać układankę, na ile osłabienie chińskiego juana przyniesie dezinflacyjną presję w ujęciu globalnym?