• Informacje na temat:

  libia

Artykuły na temat: libia
 • Chęć dobrowolnego odejścia z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników

  - Docelowo liczba spółek w grupie kapitałowej PGNiG ma spaść do 14 z 53 teraz, a z programu dobrowolnych odejść skorzysta od stycznia około 900 osób - poinformowała na konferencji prasowej prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa. PGNiG ogłosił strategię do 2014 r.

 • Libia ma problemy z wydobyciem

  Notowania ropy naftowej w poniedziałek z rana pozostają stabilne. W centrum uwagi przez weekend znalazły się problemy z wydobyciem w Libii. W Stanach ponownie przybyło czynnych szybów naftowych.

 • Z okazji stulecia Dnia Kobiet w PE dyskutowano o braku pań w zarządach spółek i blisko 18-procentowej różnicy między zarobkami kobiet i mężczyzn w UE. Wbrew apelom europosłanek KE odwleka decyzję w sprawie parytetów dla kobiet w zarządach unijnych firm.

 • Według badania Roland Berger szacunki dotyczące cen ropy międzynarodowych instytucji, takich jak International Energy Agency (IEA), New York Mercantile Exchange (NYMEX) oraz U.S. Energy Information Administration (EIA), okazują się bardziej odpowiadać rzeczywistej sytuacji na rynkach surowców niż przewidywania krajów producentów.

 • Fanatycy pracy

  Pracują przynajmniej po 12 godzin dziennie, lecz do zajęć służbowych zawsze zasiadają z uśmiechem na ustach. Kochają intensywne życie, ale nade wszystko - potrafią je organizować. Tego, że Polacy lubią swoją pracę, nie można powiedzieć. Nasz kraj plasuje się pod tym względem dopiero na 21. miejscu w Europie, a pierwsze trzy zajęły Luksemburg, Szwecja i Holandia - podają badania europejskiej agencji statystycznej Eurostat.

 • Mocny wzrost zapasów ropy w USA "przygniata" ceny tego surowca na rynkach paliw. Nie pomagają w takiej sytuacji wysiłki podejmowane przez OPEC+, który mocno trzyma się ustaleń o mniejszych dostawach ropy. Na drugi plan na razie zeszły obawy o konflikt w Libii - podają maklerzy.

 • Zachód apeluje do sił Haftara o wycofanie się z portów naftowych

  USA wraz z pięcioma europejskimi potęgami gospodarczymi zaapelowały w poniedziałek do sił lojalnych wobec działającego na wschodzie Libii dowódcy Chalify Haftara o wycofanie się z kluczowych portów naftowych przejętych w niedzielę z rąk sił popieranego przez ONZ rządu.

 • Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej przyniosła ożywienie strony popytowej. W przypadku amerykańskiej ropy gatunku WTI, odbicie cen w górę było uzasadnione technicznie, ponieważ notowania tego surowca dotarły do poziomu wsparcia w okolicach 47,70 USD za baryłkę.

 • Nasz kolos idzie na zagraniczne zakupy

  Libia jest teraz niebezpieczna, ale Norwegia, Kanada, USA, Chorwacja i Rumunia to nowe kierunki ekspansji PGNiG.

 • Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno rosną w reakcji na eskalację konfliktu w Libii - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 55,74 USD, po zwyżce o 1,01 USD, czyli 1,9 proc.