• Informacje na temat:

  libia w onz

Artykuły na temat: libia w onz
 • Zachód apeluje do sił Haftara o wycofanie się z portów naftowych

  USA wraz z pięcioma europejskimi potęgami gospodarczymi zaapelowały w poniedziałek do sił lojalnych wobec działającego na wschodzie Libii dowódcy Chalify Haftara o wycofanie się z kluczowych portów naftowych przejętych w niedzielę z rąk sił popieranego przez ONZ rządu.

 • Gdzie żyje się najlepiej? Polska daleko w najnowszym rankingu

  Coroczny Human Development Raport przygotowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych po raz kolejny potwierdza dominację krajów skandynawskich w wyścigu o miano "najbardziej przyjaznego do życia". Na czele znalazła się Norwegia. Polska jest na dość odległym 36 miejscu.

 • Do Europy za pracą. A za Ocean do rodziny, jako stali rezydenci, też by pracować, ale również do szkoły i na studia. Lepiej wykształceni i bogatsi imigranci z Afryki woleliby żyć w USA. Ci, których na to nie stać, zostają w obozach dla uchodźców lub próbują szczęścia, płynąc przez Morze Śródziemne do Europy. Młoda Afryka emigruje na potęgę. A wyż demograficzny dopiero się zaczyna.

 • S&P 500 z kolejnym rekordem, trwa wyprzedaż Treasuries

  Indeksy na Wall Street notują wzrostową sesję, a S&P 500 ustanawia nowe śródsesyjne szczyty. Inwestorzy mniej obawiają się wpływu huraganu Irma na gospodarkę USA oraz prowokacji ze strony Korei Północnej. Kolejną sesję trwa wyprzedaż amerykańskich obligacji skarbowych.

 • Języki Europy niezmiennie na topie

  Obserwujemy nasilający się trend nauki języków obcych. Ludzie są coraz bardziej otwarci na kontakty zagraniczne, chętnie podróżują, poznają egzotyczne kultury. Bez wątpienia jednym z powodów inwestycji w naukę języka jest znalezienie dobrej pracy. Coraz więcej osób stawia na naukę języków azjatyckich lub skandynawskich, jednak warto pamiętać o językach zachodnioeuropejskich, którymi mówi niemal cały świat.

 • Niechętnie podbijamy rynki rozwijające się

  Choć nasza gospodarka rośnie, polskie firmy wcale gremialnie nie zdobywają rynków krajów rozwijających się. Kraje te mają zaledwie dziewięcioprocentowy udział w naszym eksporcie.

 • Francuski baby boom i polska depresja urodzeniowa. Oto recepta na ratowanie demografii

  Polska od lat ma jeden z najniższych współczynników dzietności w Europie. Na jedną kobietę w naszym kraju przypada zaledwie 1,32 urodzeń. Tymczasem we Francji poziom dzietności systematycznie rośnie i dziś jest najwyższy w całej wspólnocie. W jaki sposób udaje się utrzymać tak dobre wyniki?

 • Ceny ropy na rynkach azjatyckich wzrosły w piątek powyżej 103 dol. za baryłkę po tym, jak rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ de facto zezwoliła na operacje militarne w Libii w obronie ludności cywilnej. Inwestorzy obawiają się, że konflikt zagrozi dostawom ropy.

 • Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną z powodu ograniczenia dostaw surowca z Libii, gdzie nie ustają protesty - podają maklerzy.

 • Niemcy proponują zamrożenie na 60 dni płatności dla Libii

  Niemiecki minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle zaproponował w poniedziałek 60-dniowe zamrożenie przepływu wszystkich środków finansowych do Libii, by odciąć od pieniędzy przywódcę tego kraju Muammara Kadafiego.