• Informacje na temat:

  licencja

Artykuły na temat: licencja
 • Licencja(t) na bezrobocie

  Szansa na dobre zarobki i pracę zgodną z kwalifikacjami w przypadku absolwentów studiów licencjackich spadła dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat.

 • KNF liczy na jednolitą licencję bankową

  Komisja Nadzoru Finansowego liczy ze Sejm wprowadzi jednolitą licencję bankową - zapowiedział w tym tygodniu przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak.

 • Licencja na... domowe wykorzystywanie

  ...komputerze domowym. Licencja uprawniała pracownika do korzystania z oprogramowania tylko przez okres zatrudnienia u pracodawcy wykupującego pakiet. Pracownikowi nie przysługiwało prawo zbycia programu ani(...)/09-5/AK). Konkludując, zdaniem Izby nabywana przez pracownika ograniczona licencja do użytku domowego nie skutkuje powstaniem przychodu. Spółka nie jest więc zobowiązana do odprowadzenia zaliczki na...

 • Niemal połowa oprogramowania w firmach jest nielegalna

  Z badań wynika, że 48 proc. używanego w Polsce oprogramowania jest wykorzystywane nielegalnie, bez odpowiednich licencji. W przypadku audytu firma może zostać obciążona karami finansowymi, które mogą być liczone w milionach złotych.

 • Pośrednik wyłącznie z licencją?

  ..., także natury etycznej, jakie muszą spełniać pośrednicy - dodał Lisiecki. Licencja niczego nie gwarantuje Marta Górska, prezes Polskiej Izby Rzeczoznawstwa Majątkowego, podczas panelu dyskusyjnego(...) finansową - powiedziała prezes Górska. Paweł Piotr Duciak, Naczelnik Wydziału Wyceny i Rynku Nieruchomości w Ministerstwie Infrastruktury podkreślił, ze licencja nie jest rodzajem koncesji i nie ogranicza...

 • Raport bieżący nr 1/2019 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Cloud Technologies S.A. ("Spółka”) informuje, iż w dniu 16...

 • Licencję detektywa wydano już 519 osobom

  W okresie od stycznia do października 2014 r. licencję otrzymało ponad pół tysiąca nowych detektywów. Dla porównania w całym 2013 r. taką licencję wydano jedynie 43 osobom.

 • Połowa firm ma oprogramowanie bez ważnej licencji

  Połowa firm w Polsce ma oprogramowanie bez ważnej licencji. Przedsiębiorcy muszą się liczyć z wysokimi karami. Jak szacują analitycy, wartość rynku nielegalnego oprogramowania to ok 2 mld zł .

 • Od nowego roku pośrednicy nieruchomości bez licencji

  Od 1 stycznia 2014 roku pośrednikiem w obrocie nieruchomościami będzie mógł zostać dosłownie każdy. I to bez żadnych szczególnych kwalifikacji. Dlatego Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN) uruchamia własny rejestr pośredników i zarządców nieruchomości. W ten sposób zamierza ułatwić klientom orientację w rynku.

 • Zmiany w transporcie drogowym - będą nowe licencje

  Na rynku przewozu osób samochodami osobowymi funkcjonują podmioty, których działalność polega na pośrednictwie w przekazywaniu zleceń przewozowych złożonych m.in. za pomocą aplikacji mobilnych pomiędzy pasażerami a kierowcami. Ta działalność nie jest obecnie uregulowana przepisami. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podjęło prace mające na celu to uregulować i przygotowuje zmianę przepisów ustawy o transporcie drogowym.