• Informacje na temat:

  licencja pośrednika nieruchomości

Artykuły na temat: licencja pośrednika nieruchomości
 • ​20-30 proc. transakcji na rynku nieruchomości jest obsługiwanych przez pośredników

  ...​W Kanadzie czy USA pośrednicy uczestniczą w ok. 80 proc. transakcji na rynku nieruchomości. W Polsce ten odsetek jest ponadtrzykrotnie niższy, ale stopniowo rośnie, dlatego pośrednik to zawód z przyszłością - podkreślają przedstawiciele branży. Nowe osoby przyciągają przede wszystkim wysokie zarobki, nienormowany czas pracy oraz możliwość rozwoju.

 • Uwaga! Na rynku pojawili się nieuczciwi pośrednicy

  Deregulacja negatywnie wpłynęła na branżę pośrednictwa nieruchomości. Na rynku pojawiły się nieuczciwe firmy i pośrednicy bez licencji.

 • Uzyskanie licencji pośrednika ma być czystą formalnością

  Planowana przez rząd deregulacja zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami spowoduje, że uzyskanie licencji zawodowej stanie się czystą formalnością. Ciężar kształcenia pośredników spadnie na zatrudniające ich firmy. Jakość pracy pośredników będzie zależała od tego, jakie procedury, systemy szkoleń i egzekwowania wiedzy, a także standardy obsługi klienta wykształcą poszczególne podmioty.

 • Zakup mieszkania z udziałem pośrednika - czy to się opłaca?

  Osoby poszukujące swojego własnego M często mają dylemat, czy skorzystać z usług biura nieruchomości. Wśród osób, które mają za sobą doświadczenia związane z kupnem mieszkania przez pośrednika, panują mieszane opinie - jedni są zadowoleni, a inni wręcz przeciwnie. Wszystko zależy od kompetencji i podejścia konkretnego pośrednika.

 • Od nowego roku pośrednicy nieruchomości bez licencji

  Od 1 stycznia 2014 roku pośrednikiem w obrocie nieruchomościami będzie mógł zostać dosłownie każdy. I to bez żadnych szczególnych kwalifikacji. Dlatego Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN) uruchamia własny rejestr pośredników i zarządców nieruchomości. W ten sposób zamierza ułatwić klientom orientację w rynku.

 • Uwaga na pseudopośredników!

  Półtora roku po deregulacji konsumenci wciąż proszą PFRN o potwierdzanie profesjonalizmu pośredników i skarżą się na nieuczciwe praktyki. Odpowiedź Federacji - Centralny Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości - to już niemal 6 tys. nazwisk osób spełniających najwyższe zawodowe standardy.

 • Pośrednik wyłącznie z licencją?

  W siedzibie Konfederacji Pracodawców Polskich odbyła się debata "Konsekwencje zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami proponowanych w projekcie ustawy dereglamentacyjnej". Spotkanie otworzył Prezydent KPP, Andrzej Malinowski.

 • Raport bieżący nr 39/2017 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd PLAYWAY S.A. z siedzibą w Warszawie...

 • Pośrednikiem lub zarządcą nieruchomości może zostać każdy

  Po zniesieniu ustawowych przepisów regulujących dostęp do zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości, środowisko nieruchomościowe wypracowało własne systemy samoregulacji(...) licencjonowanego pośrednika lub zarządcy?

 • Raport bieżący nr 29/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe I. Zarząd spółki "Czerwona Torebka”...