• Informacje na temat:

  licencja transportowa

Artykuły na temat: licencja transportowa
 • Sojusz przeciw Polsce, transport za burtą

  Porozumienie ministrów ośmiu unijnych państw i Norwegii nie pozostawia złudzeń, że bogate kraje zwierają szyki przeciwko firmom z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Trybunał Sprawiedliwości UE: Uber to nie platforma IT, ale firma transportowa

  Oferowana przez Ubera możliwość nawiązywania kontaktów przez pasażerów z kierowcami jest usługą transportową - orzekł w środę Trybunał Sprawiedliwości UE. Decyzja może mieć duży wpływ na funkcjonowanie platformy w krajach UE.

 • Od stycznia wzrasta płaca minimalna – komu polscy przedsiębiorcy zapłacą więcej?

  Z początkiem nowego roku w Niemczech wchodzą w życie przepisy nakładające na pracodawców obowiązek wprowadzenia powszechnej płacy minimalnej. Jej wysokość ustalono na poziomie 8,50 euro brutto za godzinę. Jak nowa sytuacja wpłynie na polską branżę logistyczną i czy pracodawcy mają się czego obawiać?

 • Złodzieje stają się coraz bardziej zuchwali. Zakładają fikcyjne firmy transportowe i kradną całe ciężarówki wypełnione towarami - pisze "Puls Biznesu".

 • 40 proc. firm przewozowych w Polsce ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników

  Aż 40 proc. właścicieli i zarządzających firmami przewozowymi w Polsce uważa, że niedobór wykwalifikowanych pracowników na rynku pracy jest jednym z największych wyzwań branży – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Busradar.pl, wyszukiwarki i porównywarki ofert przejazdów autobusowych.

 • Rada Miejska Nowego Jorku uchwaliła w środę przepisy wstrzymujące tymczasowo wydawanie licencji dla platformom taksówkowych, takich jak Uber i Lyft. Burmistrz Bill de Blasio zapowiedział, że podpisze znowelizowaną ustawę. Budzi ona jednak sporo kontrowersji.

 • Piloci - jak wymarzony zawód zamienia się w udrękę

  ...wzrost firm. Z drugiej strony jednak cała infrastruktura transportowa szybciej przybliża się do granicy jej wydolności. Odnosi się to w tym samym stopniu do sytuacji w powietrzu, jak i na ziemi, czego...

 • Państwa UE mogą zakazywać UberPop

  Państwa członkowskie mogą zakazać nielegalnego prowadzenia działalności przewozowej w ramach usługi UberPop - uznał w wydanej we wtorek opinii rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE. To kolejny cios w model biznesowy amerykańskiej korporacji.

 • Pływające domy nad Tamizą

  Na barkach przycumowanych do brzegów londyńskich kanałów mieszka około 10 tys. osób. Dla wielu z nich to sposób na tańsze lokum, dla innych manifestacja ekstrawaganckiego stylu życia lub ucieczka od pędzącego świata.

 • Dni Ubera w Polsce są policzone? PiS bierze się za rynek przewozu osób

  Wygląda na to, że dni polskiego Ubera oraz wszelkiej maści nielicencjonowanych przewozów osób typu: mobilny psycholog czy bezpieczny przejazd są policzone. Środowisko taksówkarskie namówiło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) do prac nad nowelizacją przepisów regulujących rynek przewozowy w Polsce. Oficjalny cel: uporządkowanie rynku. Nieoficjalny: wyeliminowanie taksówkarskiej konkurencji.