• Informacje na temat:

  licencja transportowa

Artykuły na temat: licencja transportowa
 • Sojusz przeciw Polsce, transport za burtą

  Porozumienie ministrów ośmiu unijnych państw i Norwegii nie pozostawia złudzeń, że bogate kraje zwierają szyki przeciwko firmom z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Trybunał Sprawiedliwości UE: Uber to nie platforma IT, ale firma transportowa

  Oferowana przez Ubera możliwość nawiązywania kontaktów przez pasażerów z kierowcami jest usługą transportową - orzekł w środę Trybunał Sprawiedliwości UE. Decyzja może mieć duży wpływ na funkcjonowanie platformy w krajach UE.

 • Od stycznia wzrasta płaca minimalna – komu polscy przedsiębiorcy zapłacą więcej?

  Z początkiem nowego roku w Niemczech wchodzą w życie przepisy nakładające na pracodawców obowiązek wprowadzenia powszechnej płacy minimalnej. Jej wysokość ustalono na poziomie 8,50 euro brutto za godzinę. Jak nowa sytuacja wpłynie na polską branżę logistyczną i czy pracodawcy mają się czego obawiać?

 • Złodzieje stają się coraz bardziej zuchwali. Zakładają fikcyjne firmy transportowe i kradną całe ciężarówki wypełnione towarami - pisze "Puls Biznesu".

 • Pływające domy nad Tamizą

  Na barkach przycumowanych do brzegów londyńskich kanałów mieszka około 10 tys. osób. Dla wielu z nich to sposób na tańsze lokum, dla innych manifestacja ekstrawaganckiego stylu życia lub ucieczka od pędzącego świata.

 • Rada Miejska Nowego Jorku uchwaliła w środę przepisy wstrzymujące tymczasowo wydawanie licencji dla platformom taksówkowych, takich jak Uber i Lyft. Burmistrz Bill de Blasio zapowiedział, że podpisze znowelizowaną ustawę. Budzi ona jednak sporo kontrowersji.

 • 10 sposobów na szybką gotówkę

  Praca dorywcza wcale nie musi być nudna. Współczesny rynek oferuje liczne sposoby na zdobycie szybkiej gotówki. Tak więc, niezależnie od tego czy lubisz prowadzić samochód, opiekować się dziećmi lub szukasz czegoś zupełnie niestandardowego, bez wątpienia znajdziesz dzisiaj coś odpowiedniego dla siebie. Prezentujemy najbardziej unikatowe i nietypowe prace dorywcze, które dają możliwość na szybki i wcale nie tak znów mały zarobek.

 • Państwa UE mogą zakazywać UberPop

  Państwa członkowskie mogą zakazać nielegalnego prowadzenia działalności przewozowej w ramach usługi UberPop - uznał w wydanej we wtorek opinii rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE. To kolejny cios w model biznesowy amerykańskiej korporacji.

 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  Przedstawiciele kilkudziesięciu zawodów protestują przeciwko planom otwarcia dostępu do wykonywania reglamentowanej dotychczas pracy. Takie same protesty odbywają się w krajach południa Europy. W próbie otwarcia zawodów, do których wstęp był utrudniony, upatruje się dziś w całej Europie lekarstwa na pobudzenie wzrostu gospodarczego.

 • Dni Ubera w Polsce są policzone? PiS bierze się za rynek przewozu osób

  Wygląda na to, że dni polskiego Ubera oraz wszelkiej maści nielicencjonowanych przewozów osób typu: mobilny psycholog czy bezpieczny przejazd są policzone. Środowisko taksówkarskie namówiło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) do prac nad nowelizacją przepisów regulujących rynek przewozowy w Polsce. Oficjalny cel: uporządkowanie rynku. Nieoficjalny: wyeliminowanie taksówkarskiej konkurencji.