• Informacje na temat:

  licencje dla pośredników

Artykuły na temat: licencje dla pośredników
 • ​20-30 proc. transakcji na rynku nieruchomości jest obsługiwanych przez pośredników

  ...​W Kanadzie czy USA pośrednicy uczestniczą w ok. 80 proc. transakcji na rynku nieruchomości. W Polsce ten odsetek jest ponadtrzykrotnie niższy, ale stopniowo rośnie, dlatego pośrednik to zawód z przyszłością - podkreślają przedstawiciele branży. Nowe osoby przyciągają przede wszystkim wysokie zarobki, nienormowany czas pracy oraz możliwość rozwoju.

 • Rządowy lex Uber. Koniec z jazdą bez licencji

  Pośrednicy w przewozie osób będą odpowiadać za to, czy zlecane przez nich usługi świadczone są pojazdami z ważnym OC i badaniami technicznymi, a kierowcy mają wymagane licencje. Będzie można stracić licencję pośrednika za zlecanie usług podmiotom nieposiadającym odpowiednich uprawnień (albo zapłacić karę w wysokości do 100 tys. zł).

 • Pośrednicy w handlu nieruchomościami bez licencji?

  ...zlikwidowania licencji dla pośredników, zarządców nieruchomości i dla rzeczoznawców - mówi Aleksander Skirmuntt, członek zarządu Emmerson S.A. Taka propozycja z pewnością będzie budziła sprzeciw działających(...)Polskie przepisy ograniczają dostęp do 380 zawodów. To rekord w Unii Europejskiej. Dlatego rząd chce, by ich liczba zmniejszyła się do 100. - W tej pierwszej puli 50 zawodów, jaką się proponuje...

 • Zmiany w transporcie drogowym - będą nowe licencje

  Na rynku przewozu osób samochodami osobowymi funkcjonują podmioty, których działalność polega na pośrednictwie w przekazywaniu zleceń przewozowych złożonych m.in. za pomocą aplikacji mobilnych pomiędzy pasażerami a kierowcami. Ta działalność nie jest obecnie uregulowana przepisami. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podjęło prace mające na celu to uregulować i przygotowuje zmianę przepisów ustawy o transporcie drogowym.

 • ...licencjonowanych pośredników, bo daje im zapewnienie znacznej jakości usług. To ważny głos za utrzymaniem licencji dla pośredników, jako gwarancji wysokich kwalifikacji zawodowych na rynku nieruchomości dla ochrony(...)Wyniki badania pokazały, że z usług pośredników w obrocie nieruchomościami korzysta 68,23 proc. respondentów. Główną przyczyną zainteresowania usługami pośredników jest troska o bezpieczeństwo...

 • Operatorzy aplikacji taksówkowych liczą na współpracę z rządem. I podpowiadają estońskie rozwiązanie

  Korporacje taksówkowe nie chcą się pozbyć konkurencji, ale oczekują równego traktowania wszystkich podmiotów. Ich oponenci uważają zmiany, proponowane przez Ministerstwo Infrastruktury, za archaiczne i nieprzystające do prawa UE. Wprowadzenie licencji dla pośredników oceniają jako poważne utrudnianie dostępu do rynku.

 • Od nowego roku pośrednicy nieruchomości bez licencji

  Od 1 stycznia 2014 roku pośrednikiem w obrocie nieruchomościami będzie mógł zostać dosłownie każdy. I to bez żadnych szczególnych kwalifikacji. Dlatego Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN) uruchamia własny rejestr pośredników i zarządców nieruchomości. W ten sposób zamierza ułatwić klientom orientację w rynku.

 • Uwaga na pseudopośredników!

  Półtora roku po deregulacji konsumenci wciąż proszą PFRN o potwierdzanie profesjonalizmu pośredników i skarżą się na nieuczciwe praktyki. Odpowiedź Federacji - Centralny Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości - to już niemal 6 tys. nazwisk osób spełniających najwyższe zawodowe standardy.

 • Uzyskanie licencji pośrednika ma być czystą formalnością

  Planowana przez rząd deregulacja zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami spowoduje, że uzyskanie licencji zawodowej stanie się czystą formalnością. Ciężar kształcenia pośredników spadnie na zatrudniające ich firmy. Jakość pracy pośredników będzie zależała od tego, jakie procedury, systemy szkoleń i egzekwowania wiedzy, a także standardy obsługi klienta wykształcą poszczególne podmioty.

 • Uwaga! Na rynku pojawili się nieuczciwi pośrednicy

  Deregulacja negatywnie wpłynęła na branżę pośrednictwa nieruchomości. Na rynku pojawiły się nieuczciwe firmy i pośrednicy bez licencji.