• Informacje na temat:

  licytacja mieszkania przez komornika z lokatorem

Artykuły na temat: licytacja mieszkania przez komornika z lokatorem
 • Polacy są coraz bardziej zadłużeni i przybywa osób, które z powodu niespłaconych długów tracą działkę, dom lub mieszkanie. Licytacja komornicza nieruchomości...

 • Felieton: Nieprzyjazne banki, czyli co jeszcze złego możemy ci zrobić?

  Jesteśmy karmieni przez media reklamami banków, w których młodzi, piękni i superuprzejmi pracownicy instytucji finansowych niemal stają na głowie, aby spełnić nasze oczekiwania. Nazwijmy sprawę po imieniu: Chcą wcisnąć nam kolejną pożyczkę. Jak daleki od prawdy jest wytworzony przez media obraz banków, przekonać się mogą ci klienci, którzy wpadli w problemy finansowe i nie są w stanie terminowo

 • ...1. Niewnoszenie opłat przez jednego członka wspólnoty mieszkaniowej to problem wszystkich sąsiadów. A to dlatego, że brak regularnych wpłat może doprowadzić...

 • Boom na mieszkania bez pożyczania. Skąd Polacy biorą gotówkę na zakup własnych "czterech kątów"?

  Według szacunków Narodowego Banku Polskiego dwa na trzy nowe mieszkania kupujemy bez proszenia o kredyt. Co za tym idzie, przybywa klientów, którzy nie chcą, aby bank im pożyczał ani oszczędzał ich pieniądze. Bo żeby dobrze zarobić i dużo odłożyć, trzeba najpierw mądrze wydać.

 • ..., dewastuje mieszkanie lub jego otoczenie, używa mieszkania niezgodnie z przeznaczeniem (np. ma w nim warsztat i pracują tam hałasujące maszyny). Spółdzielnia, w której mieszkańcy mają lokatorskie prawa do(...) spotkania towarzyskie, których uczestnicy krzyczą, rzucają przedmiotami przez okno, rozrabiają na klatce schodowej do późnej nocy. Co można zrobić? – pyta Marzena D. z Warszawy. Jeśli sąsiedzi zakłócają...

 • Inwestycja w mieszkania na wynajem to ryzykowny pomysł - wszystko za sprawą możliwych kłopotów z niewypłacalnymi lokatorami lub utrudniającymi życie sąsiadami. Jakie kroki powinien podjąć inwestor, gdy sąsiad zagraża jego przedsięwzięciu?

 • Kup mieszkanie od komornika za półdarmo

  Mieszkanie za 670 tys. zł zamiast miliona? To możliwe, o ile nieruchomość będzie sprzedawana przez komornika w drodze licytacji. Jest to niewysychające źródło okazji na rynku nieruchomości. Trzeba mieć jednak świadomość ryzyka i niemało gotówki. W najgorszym wypadku pod dachem nowego nabywcy będzie bowiem mieszkał lokator, którego eksmisja może trwać latami.

 • 10 sposobów na kupno taniego mieszkania

  Własne "M" można mieć nawet za niewielką część rynkowej wartości. Zgodnie z prawem można bowiem stać się właścicielem mieszkania wpłacając zaledwie 3,75 proc. jego ceny. Sposobów jest wiele - wykup najmowanego lokalu, przyjęcie dawnego właściciela jako lokatora, zakup od komornika czy skorzystanie z preferencyjnego sposobu finansowania.

 • Na licytacjach mieszkania są tańsze o ponad 30 proc.

  Ceny wywoławcze mieszkań na licytacjach komorniczych są średnio o 1/3 niższe od przeciętnych cen transakcyjnych - wynika z analizy Lion's Banku. Potencjalny nabywca nieruchomości musi jednak dysponować dużą ilością gotówki lub mieć możliwość zorganizowania finansowania w czasie nie dłuższym niż miesiąc. Inaczej może bezpowrotnie stracić 10-proc. wadium.

 • Inwestycje: okazje u komorników

  Licytacje komornicze mogą stanowić nie lada gratkę dla ludzi o małych zasobach finansowych. Można na nich nabyć za śmieszne pieniądze naprawdę ciekawe przedmioty. Ale jak jest naprawdę?