• Informacje na temat:

  liczba dni roboczych w 2013

Artykuły na temat: liczba dni roboczych w 2013
 • Wynagrodzenie w razie choroby przypadającej na dni tylko robocze lub wolne od pracy

  ...(1) Pracownik był nieobecny w pracy z powodu choroby przez cały luty br., z tym że zaświadczenia o niezdolności do pracy spowodowanej chorobą obejmowały tylko dni dla niego robocze (w sumie 20). Jak obliczyć jego wynagrodzenie za ten miesiąc, jeśli określono je w stawce miesięcznej? Za luty br. pracownikowi nie przysługiwało wynagrodzenie za pracę.

 • Zgodnie z danymi GUS produkcja sprzedana przemysłu w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób zwiększyła się w listopadzie o 0,3% r/r wobec wzrostu o 1,6% październiku, co było powyżej naszej prognozy (-1,5%) i poniżej konsensusu rynkowego (1,1%).

 • Jak Amazon namieszał na polskim rynku pracy

  ..."Porównując stawkę Amazona do wprowadzanej od stycznia 2015 stawki niemieckiej płacy minimalnej na poziomie 8,5 euro za godzinę, możemy mówić o wyzysku. Dyskusyjna jest też kwestia przywilejów, które uzyskują tego typu firmy w porównaniu z małymi i średnimi przedsiębiorstwami pozbawionymi dostępu do tego typu preferencji" - mówi dr Beata Woźniak-Jęchorek z UE w Poznaniu. Czy Polsce potrzebne są...

 • GUS: Ważne dane z rynku pracy i handlu

  Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 11,4 proc. wobec 11,3 proc. w październiku - podał GUS. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy na koniec listopada wyniosła 1.799,5 tys. osób.Sprzedaż detaliczna w listopadzie natomiast spadła o 0,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku, a mdm spadła o 8,1 proc. - podał GUS.

 • OECD: Polak pracuje coraz więcej

  ...1963 godziny – średnio tyle godzin przepracował w ubiegłym roku statystyczny Polak. Jak wynika z danych OECD, to najwięcej od 6 lat.

 • Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2014 roku o 3,3 proc., po wzroście o 1,7 proc. w 2013 roku - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny w szacunku wstępnym.

 • Wynagrodzenie w XII wzrosło o 2,4 proc. rdr - GUS

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w grudniu 2012 r. wyniosło 4.111,69 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 2,4 proc., a mdm wzrosło o 8,8 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 153 dni - tyle statystyczny obywatel musi pracować, aby zarobić na obsługę przeciętnego kredytu hipotecznego przez rok. Jest to wynik o 4 dni lepszy (krótszy) niż w roku 2014 - wynika za szacunków Lion's Bank.

 • Niewolnice szarej strefy: Dwa złote za godzinę? Takie są realia

  ...w tygodniu. Tyle zarabiają i tak pracują Ukrainki opiekujące się u nas osobami starszymi. Średnio - jak wyliczył Instytut Spraw Publicznych - zgadzają się na 1600 zł. Ale pracują na czarno, bez ubezpieczenia. Bo legalnie do takiej pracy nikt ich nie chce zatrudniać. ISP sprawdził 198 podmiotów (w tym 73 niepubliczne) zajmujących się opieką nad osobami starszymi na terenie sześciu województw. Były...

 • GUS podał dobre dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach

  W grudniu 2014 r. przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4379,26 zł, co oznacza wzrost o 3,7 proc. rdr. Z kolei przeciętne zatrudnienie zwiększyło się w tym czasie o 1,1 proc. rdr - poinformował we wtorek danych Główny Urząd Statystyczny.