• Informacje na temat:

  liczba dni roboczych w 2013

Artykuły na temat: liczba dni roboczych w 2013
 • Jak Amazon namieszał na polskim rynku pracy

  ..."Porównując stawkę Amazona do wprowadzanej od stycznia 2015 stawki niemieckiej płacy minimalnej na poziomie 8,5 euro za godzinę, możemy mówić o wyzysku. Dyskusyjna jest też kwestia przywilejów, które uzyskują tego typu firmy w porównaniu z małymi i średnimi przedsiębiorstwami pozbawionymi dostępu do tego typu preferencji" - mówi dr Beata Woźniak-Jęchorek z UE w Poznaniu. Czy Polsce potrzebne są...

 • Zgodnie z danymi GUS produkcja sprzedana przemysłu w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób zwiększyła się w listopadzie o 0,3% r/r wobec wzrostu o 1,6% październiku, co było powyżej naszej prognozy (-1,5%) i poniżej konsensusu rynkowego (1,1%).

 • OECD: Polak pracuje coraz więcej

  ...1963 godziny – średnio tyle godzin przepracował w ubiegłym roku statystyczny Polak. Jak wynika z danych OECD, to najwięcej od 6 lat.

 • GUS: Ważne dane z rynku pracy i handlu

  Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 11,4 proc. wobec 11,3 proc. w październiku - podał GUS. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy na koniec listopada wyniosła 1.799,5 tys. osób.Sprzedaż detaliczna w listopadzie natomiast spadła o 0,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku, a mdm spadła o 8,1 proc. - podał GUS.

 • Wynagrodzenie w XII wzrosło o 2,4 proc. rdr - GUS

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w grudniu 2012 r. wyniosło 4.111,69 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 2,4 proc., a mdm wzrosło o 8,8 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2014 roku o 3,3 proc., po wzroście o 1,7 proc. w 2013 roku - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny w szacunku wstępnym.

 • Niewolnice szarej strefy: Dwa złote za godzinę? Takie są realia

  ...w tygodniu. Tyle zarabiają i tak pracują Ukrainki opiekujące się u nas osobami starszymi. Średnio - jak wyliczył Instytut Spraw Publicznych - zgadzają się na 1600 zł. Ale pracują na czarno, bez ubezpieczenia. Bo legalnie do takiej pracy nikt ich nie chce zatrudniać. ISP sprawdził 198 podmiotów (w tym 73 niepubliczne) zajmujących się opieką nad osobami starszymi na terenie sześciu województw. Były...

 • 153 dni - tyle statystyczny obywatel musi pracować, aby zarobić na obsługę przeciętnego kredytu hipotecznego przez rok. Jest to wynik o 4 dni lepszy (krótszy) niż w roku 2014 - wynika za szacunków Lion's Bank.

 • Zatrudnienie niepełnosprawnych powoli rośnie

  ...​Jak podaje portal rynekpracy.pl, od 2005 roku poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych nieznacznie rośnie. Przed Polską jednak wciąż dużo do zrobienia.

 • GUS podał dobre dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach

  W grudniu 2014 r. przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4379,26 zł, co oznacza wzrost o 3,7 proc. rdr. Z kolei przeciętne zatrudnienie zwiększyło się w tym czasie o 1,1 proc. rdr - poinformował we wtorek danych Główny Urząd Statystyczny.