• Informacje na temat:

  liczba godzin pracy 2012

Artykuły na temat: liczba godzin pracy 2012
 • Zalewska do nauczycieli: Nowy system oceny pracy bardziej przejrzysty i obiektywny

  ...​- Od 1 września obowiązywać będzie nowy system oceny pracy nauczycieli. Jego podstawą jest większa przejrzystość i zobiektywizowanie ocen - napisała minister edukacji narodowej Anna Zalewska w liście do nauczycieli. Poprosiła, by przyjęli go ze spokojem i zrozumieniem.

 • Oferty zawodówek niedopasowane do rynku pracy

  System szkolnictwa zawodowego nie jest skuteczny; mimo iż na rynku brakuje fachowców, to 41 proc. absolwentów zawodówek nie znajduje zatrudnienia, głównie z powodu niedopasowania oferty szkół do potrzeb rynku pracy - stwierdza ostatni raport NIK.

 • Reforma edukacji dołożyła nauczycielom pracy. "Rok 2019 może być dramatyczny"

  Nie dość, że w szkołach przybyło etatów, to jeszcze pedagodzy biorą o 10 proc. więcej nadgodzin.

 • Roczny urlop rodzicielski częściowo na etacie

  Jednym z podstawowych uprawnień pracowniczych związanych z opieką nad dzieckiem jest tzw. roczny urlop rodzicielski. Wbrew potocznej nazwie składa się na niego nie tylko urlop rodzicielski, ale również podstawowy i dodatkowy urlop macierzyński. Łącznie urlopy te dają prawo do co najmniej rocznego okresu sprawowania opieki nad dzieckiem. W tym czasie wielu rodziców korzysta z uprawnienia do łączenia pieczy nad dzieckiem z pracą.

 • Pracownik na żądanie - nowe przekleństwo rynku pracy?

  ...godzin opowiadali się pracodawcy. W 2012 r. proponowali wprowadzenie do kodeksu pracy umowy o pracę dorywczą, zgodnie z którą zatrudniony zobowiązywałby się do wykonywania obowiązków przez(...) agencji pracy tymczasowej i "wypożyczać" pracowników niezbędnych w danej chwili. Może stosować elastyczny czas pracy, czyli coraz powszechniejsze rozwiązania umożliwiające dostosowanie godzin...

 • Do końca lutego stanowisko rządu ws.handlu w niedzielę

  Do końca lutego ma być gotowe stanowisko rządu ws. obywatelskiego projektu ustawy, który ogranicza handel w niedzielę - zapowiedziała w zeszłym tygodniu dla PAP szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Zaprzeczyła, by rząd był za odrzuceniem projektu, choć dodała, że ma on wady prawne.

 • Bierzesz tyle urlopu, ile chcesz. Czyli wszystkie nowinki w pracy

  Firma bez menedżerów, nielimitująca urlopów albo z podwładnymi pracującymi w domu? Takie przedsiębiorstwa już funkcjonują, bo zatrudnieni zyskują coraz większą swobodę w organizowaniu pracy.

 • Paczkomaty® InPost po raz kolejny pobiły rekordy popularności wśród polskich użytkowników e-sklepów - w 2014 roku liczba paczek wzrosła o ponad 90,5 proc. wobec 2013 roku i o 440 proc. w porównaniu do 2012 roku. Przeciętny klient Paczkomatów® InPost zamówił w 2014 roku o 17 proc. paczek więcej niż rok wcześniej.

 • Czy warto szukać pracy w Szwajcarii?

  Od 1 maja Polacy mogą bez ograniczeń podejmować pracę w Szwajcarii. Otwarcie tamtejszego rynku pracy prowokuje do dyskusji o kolejnej fali emigracji zarobkowej. Szwajcaria kusi bowiem wysokimi zarobkami i wysokim standardem życia. Trzeba mieć jednak świadomość, że znalezienie tam pracy nie będzie wcale łatwe.

 • OPZZ chce 2 tysiące złotych płacy minimalnej!

  Niestety w ostatnich latach płaca minimalna rośnie coraz wolniej. W 2012 roku zwiększyła się ona o 114 zł, w 2013 o 100 zł, w 2014 o 80 zł, w bieżącym roku o 70 zł. Teraz dowiadujemy się, że w przyszłym roku może ona wzrosnąć o zaledwie 32 zł - wyliczają przedstawiciele OPZZ. - Wciąż słyszymy od rządu o szybkim wzroście PKB, a tymczasem nie przekłada się on na poprawę sytuacji najmniej