• Informacje na temat:

  liczba godzin pracy 2013

Artykuły na temat: liczba godzin pracy 2013
 • Neutralizacja efektu 500 plus: Z rynku pracy odeszło nawet 55 tys. kobiet

  Czarne scenariusze się nie potwierdziły. Popyt na pracowników ograniczył negatywne dla rynku pracy skutki wypłat dodatków na dzieci. Ale nie wszędzie.

 • Wysokość dodatków z tytułu pracy w nadgodzinach

  Okres, w którym wykonywana jest praca poza rozkładem czasu pracy danego pracownika, ma wpływ na wysokość dodatku do wynagrodzenia należnego za tę pracę, o ile nie zostanie ona skompensowana udzieleniem czasu wolnego. Dodatki za nadgodziny mogą wynieść 50 proc. lub 100 proc. wynagrodzenia w zależności od rodzaju przekroczeń.

 • Stres w pracy kosztuje blisko 10 mld zł

  Niemal 1/3 ankietowanych (27,9 proc.) nie pamięta, co robiła poprzedniego dnia w pracy. Ponad połowa pracowników polskich organizacji myśli o pracy, kiedy jest w domu, a aż 42,2 proc. zdaje sobie sprawę, że ich obecny sposób działania zawodowego wpływa negatywnie na ich zdrowie.

 • NBP: Dobre perspektywy dla zatrudnienia

  Jak wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu NBP o rynku pracy, kontynuacja tendencji wzrostowej popytu na pracę powinna się utrzymać.

 • Eurostat: Zatrważająco wielu młodych Europejczyków bez pracy

  Prawie 5 mln młodych mieszkańców UE jest bez pracy. Unijne programy aktywizacji zawodowej mogą odwrócić ten trend. Przykład: Portugalia i Niemcy.

 • GUS: Stopa bezrobocia nie zaskoczyła

  Jak podał Główny Urząd Statystyczny bezrobocie w Polsce spadło do 9,6 proc. w październiku. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1.516,9 tys. wobec 1.539,4 tys. osób. przed miesiącem. Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 9,6 proc. wobec 9,7 proc. we wrześniu - podał GUS.

 • Pracownik na żądanie - nowe przekleństwo rynku pracy?

  ...agencji pracy tymczasowej i "wypożyczać" pracowników niezbędnych w danej chwili. Może stosować elastyczny czas pracy, czyli coraz powszechniejsze rozwiązania umożliwiające dostosowanie godzin wykonywania obowiązków do potrzeb firmy oraz pracownika. Całkiem niedawno wprowadzoną metodą jest tzw. umowa zero godzin (0 hours contract). Zatrudnionych na jej podstawie wzywa się do pracy tylko wtedy...

 • Prawo: Będziemy mogli dorobić w sobotę

  Wbrew niektórym wypowiedziom polityków i przedstawicieli związków zawodowych wniesiony 27 sierpnia br. poselski projekt zmian w kodeksie pracy, nie wprowadzi 6-dniowego tygodnia pracy, lecz umożliwi pracownikowi zadecydowanie, czy w zamian za pracę w sobotę ma otrzymać dzień wolny, czy też dodatkowe wynagrodzenie.

 • MOP: Coraz więcej niepewnych miejsc pracy na świecie

  Na świecie trzy czwarte ludzi czynnych zawodowo ma niepewne miejsce pracy. Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) ostrzega przed coraz większymi dysporoporcjami i apeluje do polityków.

 • Do końca lutego stanowisko rządu ws.handlu w niedzielę

  Do końca lutego ma być gotowe stanowisko rządu ws. obywatelskiego projektu ustawy, który ogranicza handel w niedzielę - zapowiedziała w zeszłym tygodniu dla PAP szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Zaprzeczyła, by rząd był za odrzuceniem projektu, choć dodała, że ma on wady prawne.