• Informacje na temat:

  liczba kart platniczych w polsce

Artykuły na temat: liczba kart platniczych w polsce
 • Pracownicy PGG otrzymają karty płatnicze zamiast bonów żywieniowych

  ...​Ok. 40 tys. pracowników Polskiej Grupy Górniczej, którym zgodnie z przepisami pracodawca musi zapewnić posiłki profilaktyczne, zamiast - jak dotąd - bonów żywieniowych otrzyma karty płatnicze, na które przelewana będzie równowartość tego świadczenia. To pierwsze takie rozwiązanie w górnictwie.

 • Uwaga na karty płatnicze! Szczególnie w jednym mieście RFN

  Nowoczesne systemy kart płatniczych utrudniają kradzież danych w bankomatach. Mimo to w liczba przypadków skimmingu rośnie. Jedno miasto w Niemczech wiedzie w statystykach kradzieży danych.

 • Już nie tylko paczka ze słodyczami...

  Od kilku lat systematycznie zwiększa się liczba pracodawców, którzy - zwłaszcza w okresie przedświątecznym - honorują swoich pracowników dodatkowymi, pozapłacowymi świadczeniami. Powód? Firmy coraz częściej doceniają korzyści, jakie przynoszą tego typu działania.

 • Transakcje kartą najbardziej narażone na oszustwa płatnicze w sieci

  Zjawisko oszustw płatniczych w handlu internetowym nie jest w Polsce tak powszechne, jak na świecie - wynika z badania EY i Nethone. W ostatnim roku zetknęła się z nim mniej niż jedna piąta firm, ale straty spowodowane takim zdarzeniem mogą być olbrzymie. Ryzykiem fraudu płatniczego najbardziej obciążone są płatności kartą, a te stanowią dziś ok. 10 proc. ogółu.

 • ...– wystarczy wpisać numer jego telefonu. Możemy dowiedzieć się, gdzie jest najbliższy bankomat, ustawić w kalendarzu przypomnienie o przyszłym przelewie lub spłacie karty, odbierać międzynarodowe przekazy Western Union… Oczywiście nie wszystkie te funkcje są dostępne w każdej aplikacji, ich liczba i zakres zależą od danego banku. Dzięki tabletowi lub smarfonowi możemy nie tylko mieć z każdego miejsca...

 • Klienci polskich banków na koniec I półrocza br. mieli w swoich portfelach ponad 820 tys. kart kredytowych wydanych przez PKO Bank Polski. Tym samym bank jest liderem na tym rynku. Ogółem klienci PKO mają 7,5 mln kart płatniczych i należą do najbardziej aktywnych ich użytkowników. W okresie lipiec 2014 - czerwiec 2015 r. liczba transakcji przez nich dokonana wzrosła o 40 proc.

 • ...jest ulokowanych w funduszach inwestycyjnych, zaś w akcjach jedynie 6 proc. Polak uczy się więc oszczędzać, ale inwestować wciąż się boi. Tylko od listopada ubiegłego roku liczba osób oceniających(...) pieniądze, są warci zaufania. Istnieją instytucje, które ci w tym pomogą. Bankowy Fundusz Gwarancyjny To instytucja publiczna gwarantująca nienaruszalność depozytów bankowych w Polsce. Mówiąc w skrócie...

 • Opłaty za korzystanie z kart płatniczych: 164 mln zł kary dla polskich banków

  Banki będą musiały zapłacić 164 miliony złotych kary za nielegalne porozumienie utrzymujące wysokie opłaty za korzystanie z kart płatniczych. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił ich odwołania i utrzymał w mocy wyższe kary nałożone przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • Karty płatnicze odejdą do lamusa?

  Być może już za kilka lat Polacy zaczną rezygnować z kart płatniczych, zastępując je płatnościami mobilnymi. Expander zwraca uwagę, że już teraz klienci sześciu banków za pomocą telefonu i usługi(...) usług sprawia, że karty mogą w przyszłości zniknąć z naszych portfeli.

 • W ciągu trzech lat liczba terminali płatniczych wzrosnąć może o około pół miliona - FPB

  W ciągu trzech lat w Polsce może przybyć około pół miliona nowych terminali płatniczych - poinformowała w komunikacie Fundacja Polska Bezgotówkowa.