• Informacje na temat:

  liczba ludności na świecie

Artykuły na temat: liczba ludności na świecie
 • Polska to nie jest kraj dla... Polaków

  Liczba rodaków żyjących za granicą znowu rośnie. Jednak zdecydowanie bardziej martwią się tym ci, którzy nie wyjechali.

 • W ciągu najbliższych 30 lat wszystkie spośród 66 największych miast w Polsce odnotują spadek liczby ludności. Populacja Zabrza, Bytomia, Świętochłowic czy Tarnowa może skurczyć się nawet o połowę - wynika z prognoz Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN.

 • ​Europa tonie w morzu imigrantów

  ...narodowość stanowili Syryjczycy, którzy do polskich urzędów dostarczyli 195 wniosków o azyl. - - - - - W 2015 r. całkowita liczba imigrantów na świecie może osiągnąć rekordowy poziom 250 mln - wynika(...) azylantów co trzeci pochodził z Syrii. Liczba Syryjczyków i Irakijczyków ubiegających się o ochronę międzynarodową w UE wzrosła ponad trzykrotnie w porównaniu z poprzednim kwartałem. Z Syrii...

 • Dom lub działka za darmo? W tym musi być jakiś haczyk! Lion's Bank sprawdza, jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się właścicielem darmowego "dachu nad głową".

 • Mistrz ceremonii pogrzebowych - praca z przyszłością?

  ..."Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki" - powiedział kiedyś Benjamin Franklin. Mimo że śmierć jest często tematem tabu, to z racji na swoją powszechność, stanowi ona dla wielu osób pośrednie źródło utrzymania. Związek z branżą funeralną mają m.in. księża, grabarze, tanatopraktycy, handlarze dewocjonaliów, zniczów i kwiatów. Mało znaną, ale darzoną dużym szacunkiem jest profesja mistrza...

 • Bezrobocie na świecie wśród osób młodych i dojrzałych osiągnęło dramatyczne rozmiary i wymaga poczucia sprawiedliwości, a także odpowiedzialności - powiedział papież Franciszek podczas spotkania w sobotę z watykańską fundacją Centesimus Annus - Pro Pontefice.

 • Rynek pracy w Kanadzie

  Kanada ma jeden z najwyższych wskaźników migracji na świecie, przyjmuje więcej imigrantów per capita niż Europa, Wielka Brytania czy USA. Czy warto wyemigrować do tego kraju?

 • Afrykański "baby boom", indyjska dominacja i polska zapaść demograficzna. Oto świat w 2050 roku

  Indie, Chiny i USA - te trzy państwa będą mieć do 2050 roku największe populacje na świecie - wynika z najnowszych prognoz Population Reference Bureau z Waszyngtonu. Coraz większą pozycję na świecie zyskuje także Afryka. Polskie społeczeństwo kurczy się natomiast w zastraszającym tempie.

 • Sprawdź, zanim wyjedziesz do pracy

  Zanim wybierzemy się do pracy do Niemiec warto wcześniej przyjrzeć się mapie bezrobocia jakie występuje w tym kraju. Liczba bezrobotnych waha się od 2,2 do 14 proc. Najlepiej pod tym względem jest w bogatej Bawarii, a najgorzej w stolicy kraju - Berlinie.

 • Ukraińcy nie rozwiążą polskich problemów z demografią

  Populacja Polski będzie jedną z najszybciej kurczących się na świecie. Na koniec wieku będzie nas niewiele ponad 21 mln - prognozuje ONZ.