• Informacje na temat:

  liczba ludności polska

Artykuły na temat: liczba ludności polska
 • Polak na dwóch etatach. Rośnie liczba pracowników mających więcej niż jedno stałe zajęcie

  Rośnie liczba Polaków mających więcej niż jedno stałe zajęcie. To głównie efekt wzrostu popytu na pracę, ale i reformy systemu edukacji.

 • W ciągu najbliższych 30 lat wszystkie spośród 66 największych miast w Polsce odnotują spadek liczby ludności. Populacja Zabrza, Bytomia, Świętochłowic czy Tarnowa może skurczyć się nawet o połowę - wynika z prognoz Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN.

 • Do 2050 roku liczba pracujących Polaków może zmniejszyć się o 30 procent

  Do 2050 roku liczba pracowników w Polsce może zmniejszyć się nawet o jedną trzecią - tak wynika z analiz przeprowadzonych przez Instytut Badań Strukturalnych.

 • Nadal spada liczba ludność Polski

  Niska liczba urodzeń w Polsce nie gwarantuje prostej zastępowalności pokoleń. Od 1990 r. wartość współczynnika dzietności kształtuje się poniżej 2, podczas gdy wielkość optymalna - określana jako korzystna dla stabilnego rozwoju demograficznego - to 2,1-2,15, Zdaniem analityków na baby boom musimy jeszcze poczekać.

 • Polska wśród krajów o największej zachorowalności na grypę

  .... W czołówce Europy znajduje się też Polska, co jest bardzo niepokojące - podkreśla przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy prof. Adam Antczak.  Z danych Narodowego Instytutu(...) r. odnotowano 272 777 takich przypadków. Średnia dzienna zapadalność wynosiła 88,4 na 100 tys. ludności.   Do połowy lutego prawie 8699 chorych wymagało hospitalizacji. Odnotowano również pierwsze...

 • Polska poza cenową bańką na rynku nieruchomości

  Nieruchomości na świecie wciąż mocno drożeją - wynika z danych zebranych przez portal Global Property Guide za 1 kwartał 2016 r. Progres zanotowano aż w 31 na 45 przebadanych krajów.

 • Polska to nie jest kraj dla... Polaków

  Liczba rodaków żyjących za granicą znowu rośnie. Jednak zdecydowanie bardziej martwią się tym ci, którzy nie wyjechali.

 • Do 2050 roku liczba mieszkańców Polski spadnie o 3 mln. Dodatkowo pogorszy się struktura populacji: mocno wzrośnie liczba osób w wieku emerytalnym, a spadnie - w produkcyjnym. Zdaniem ekspertów, konieczne są działania nakierowane na powrót Polaków z zagranicy, mówimy tu o 2 mln osób.

 • Zarobki w Polsce na tle zarobków w Stanach Zjednoczonych

  Porównując oba kraje trzeba mieć jedno na uwadze: Polska na tle USA jest krajem niewielkim. Liczba ludności Stanów Zjednoczonych jest ponad ośmiokrotnie większa, natomiast biorąc pod uwagę(...) na zbliżonym poziomie. W Polsce natomiast PKB rosło zdecydowanie szybciej niż płace. Do ciekawych wniosków można również dojść, zestawiając wynagrodzenia z poziomem bezrobocia. Polska na przełomie...

 • Niekorzystne prognozy demograficzne dla Polski to istotny czynnik determinujący przyszły rozwój gospodarczy

  - Prognoza demograficzna Polski na lata 2014-2050, przedstawiona przez GUS podczas konferencji Rządowej Rady Ludnościowej, nie napawa optymizmem. Zgodnie z jej wskazaniami, liczba ludności Polski w 2050 r. wyniesie 34 miliony. Już dziś mamy do czynienia z objawami niepokojących procesów demograficznych, które wpłyną na otoczenie prowadzenia biznesu w Polsce w najbliższych dekadach - ocenia Jacek