• Informacje na temat:

  liczba ludnosci swiata

Artykuły na temat: liczba ludnosci swiata
 • Szkolnictwo wyższe: Jak wypadamy na tle świata?

  ...i poprawiać wynik krajowy - podkreśla Jabłońska z Sedlak & Sedlak.  Jak przedstawia się liczba studentów i absolwentów w krajach OECD? Które kierunki studiów cieszą się największą popularnością? Ile...

 • Serbia - wielki powrót na winiarską mapę świata

  Na terenie dzisiejszej Serbii winorośle uprawiano już wtedy, gdy niziny Mazowsza i Wielkopolski porastały lasy pełne wilków i niedźwiedzi. Ostatnie 100 lat okazało się jednak wielką czarną dziurą dla tego winiarskiego regionu. Teraz to się zmienia - Serbia powraca do świata wina w dobrym stylu.

 • Polska to nie jest kraj dla... Polaków

  Liczba rodaków żyjących za granicą znowu rośnie. Jednak zdecydowanie bardziej martwią się tym ci, którzy nie wyjechali.

 • Mieszkańcy ruszyli na obrzeża miast

  Napływ nowej ludności, chęć przeprowadzenia się z zatłoczonego centrum miasta, intensywna działalność deweloperska, a w końcu rozwój niezbędnej infrastruktury komunikacyjno- społecznej przyczynia się do dynamicznego rozwoju stref na obrzeżach miast.

 • Prawie pół miliona rodaków bez nadziei na zatrudnienie

  Szybko przybywa osób całkowicie biernych zawodowo. W ciągu roku ich liczba sięgnęła 437 tys, Większość to osoby po 45. roku życia - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Polska nadal z ujemnym przyrostem naturalnym!

  Choć w 2016 r. urodziło się o 13 tys. więcej dzieci niż rok wcześniej, to i tak był on piątym z kolei rokiem z ujemnym przyrostem naturalnym - wynika z wtorkowych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Pod względem liczby ludności jesteśmy na 6. miejscu w UE.

 • Setki tysięcy Ukraińców to za mało. Demograficzna bomba na rynku pracy tyka

  ...ponad 122 tys. miejsc pracy było nieobsadzonych - to najwyższy odsetek od blisko dekady, chociaż liczba pracujących bije rekordy. Problem z zapełnieniem wolnych miejsc ma już więcej niż co trzecie...

 • FOR: Regulacje prawne ograniczają opłacalność produkcji cydru w Polsce

  W 2014 r. w Polsce zebrano najwięcej jabłek w Europie - 3,2 mln ton. Ten świetny wynik nie przekłada się jednak na wielkość produkcji cydru (jabłecznika), napoju alkoholowego wytwarzanego z jabłek. Skala produkcji i konsumpcji cydru jest znacznie mniejsza niż w wielu krajach Europy Zachodniej czy w państwach bałtyckich - zwłaszcza w porównaniu do liczby ludności i zbiorów jabłek.

 • Starość wywoła rewolucję. Rynek pracy czeka trzęsienie ziemi

  ...to, że pewne zawody znikają, to nic nowego, to, że będzie ich znikało więcej, nie znaczy, że nie pojawią się kolejne. Automatyzacja to proces postępujący od lat, a liczba osób zatrudnionych w Polsce(...) 51 krajów, w których liczba ludności między 2017 r. a 2050 r. będzie się kurczyła. Znaleźliśmy się też w grupie kilku państw, w których ten proces będzie największym problemem. Demografowie przewidują...

 • 4 miliardy ludzi bez dostępu do internetu

  Rozwój gospodarki cyfrowej odbywa się bez udziału 60 procent populacji świata - 4 miliardów ludzi - wynika z raportu Banku Światowego.Technologie cyfrowe wciąż zostają poza zasięgiem dla 4 miliardów ludzi.